SM-kilpailut 2018

Kaisa Naisten SM 14.4.2018 HyvBK Hyvinkää lopputulokset:

1. Tiina Nakari KoKa - 6/360
2. Riikka Saaranen CCA - 5/400
3. Johanna Vartiainen BCL - 4/292
4. Laura Hartikainen HyvBK - 4/275
5. Jenna Jokinen HyvBK - 3/195
6. Elisa Holtari Ritz - 3/189
7. Laura Talo HBK - 3/188
8. Laura Saarinen HyvBK - 2/200
9. Heli Rimpiläinen HyvBK - 2/176
10. Mella Frosterus Ritz - 2/157
11. Marika Penttilä KK-79 - 1/120
12. Moona Korhonen HBS - 1/116
13. Pihla Korvenranta ABTku - 1/103
14. Janina Forsström PiBK - 1/68
15. Maarit Gerkman EP - 1/63
16. Riikka Väyrynen WPT - 0/75
17. Tuuliina Panula HyvBK - 0/67
18. Lidia Andrianova HyvBK - 0/55
19. Riikka Näyskä HBS - 0/25
20. Mona-Lisa Westman EBK - 0/24

 

Tulospalvelu:

1.kierros
Laura Hartikainen HyvBK 60 - Janina Forsström PiBK 13
Riikka Näyskä HBS 16 - Maarit Gerkman EP 27
Tiina Nakari KoKa 8 - Jenna Jokinen HyvBK 60 (Jenna 21p sarja)
Mona-Lisa Westman EBK 9 - Moona Korhonen HBS 60
Marika Penttilä KK-79 60 - Riikka Väyrynen WPT 27
Mella Frosterus Ritz 32 - Johanna Vartiainen BCL 60
Elisa Holtari Ritz 16 - Pihla Korvenranta ABTku 30v
Lidia Andrianova HyvBK 24 - Laura Talo HBK 48v
Tuuliina Panula HyvBK 44 - Heli Rimpiläinen HyvBK 55v
Riikka Saaranen CCA 60 - Laura Saarinen HyvBK 53

2.kierros
Laura Hartikainen HyvBK 51v - Riikka Näyskä HBS 9
Janina Forsström PiBK 52v - Maarit Gerkman EP 12 (Janina 22 sarja)
Tiina Nakari KoKa 60 - Mona-Lisa Westman EBK 15
Jenna Jokinen HyvBK 35v - Moona Korhonen HBS 30
Marika Penttilä KK-79 42 - Mella Frosterus Ritz 60
Riikka Väyrynen WPT 48 - Johanna Vartiainen BCL 60
Elisa Holtari Ritz 58v - Lidia Andrianova HyvBK 31
Pihla Korvenranta ABTku 26 - Laura Talo HBK 29v
Tuuliina Panula HyvBK 23 - Riikka Saaranen CCA 60
Heli Rimpiläinen HyvBK 24 - Laura Saarinen HyvBK 60

3.kierros
Laura Hartikainen HyvBK 60 - Maarit Gerkman EP 24
Janina Forsström PiBK 3 - Tiina Nakari KoKa 60
Jenna Jokinen HyvBK 54v - Marika Penttilä KK-79 18
Moona Korhonen HBS 26 - Mella Frosterus Ritz 60
Johanna Vartiainen BCL 36 - Elisa Holtari Ritz 38v
Pihla Korvenranta ABTku 47 - Heli Rimpiläinen HyvBK 60
Laura Talo HBK 60 - Riikka Saaranen CCA 55

4.kierros
Laura Saarinen HyvBK 60 - Laura Hartikainen HyvBK 14
Tiina Nakari KoKa 60 - Mella Frosterus Ritz 5
Jenna Jokinen HyvBK 3 - Johanna Vartiainen BCL 60
Elisa Holtari Ritz 31v - Laura Talo HBK 14
Heli Rimpiläinen HyvBK 37 - Riikka Saaranen CCA 60

5.kierros
Tiina Nakari KoKa 60 - Laura Saarinen HyvBK 27 (Lauran neljäs peli)
Laura Hartikainen HyvBK 50v - Jenna Jokinen HyvBK 37
Johanna Vartiainen BCL 60 - Laura Talo HBK 37
Elisa Holtari Ritz 46 - Riikka Saaranen CCA 60

6.kierros (semifinaalit)
Laura Hartikainen HyvBK 40 - Tiina Nakari KoKa 52v
Johanna Vartiainen BCL 16 - Riikka Saaranen CCA 60

Finaali:
Tiina Nakari KoKa 60 - Riikka Saaranen CCA 45

 

SM-videot: Pöytä 15:
https://www.youtube.com/watch?v=S8-gOOrdYmI


SM-videot: Pöytä 14:
https://www.youtube.com/watch?v=SN5WjZOI4rk

 

Arvontapalkintojen voittajat:

- rapuveitsisarja, näkkileipäkaulin ja Käsämä kasvonaamio 
Mella Frosterus

- talouspaperiteline ja kastikekauha telineellä
Riikka Väyrynen

- Käsämä karpalo kasvonaamio
Mona Westman

- kassillinen puisia keittiön pientarvikkeita
Marika Penttilä

- leikkuulauta ja uunivuoka
Moona Korhonen

- leikkuulauta ja lihakirves
Riikka Väyrynen

- mehumaija- mehustin
Tuuliina Panula

Kuvaajan extrapalkinto: Rönneby brukin valurautainen paistinpannu
Juha Päivinen

Kaisa Nuorten SM 10.11.2018 Hyvinkää lopputulokset:
1. Arseni Sevastyanov 5/356
2. Aatu Suoraniemi 4/323
3. Aleksi Koljonen 2/209
4. Jori Narvola 2/194
5. Karo Långström 1/150
6. Julius Rimpiläinen 0/41
7. Joonas Vartia 0/29
8. Christian Pessi 0/0
Pisin Sarja Arseni (23)

Kaisa Pari SM 27.-28.1.2018 OBK Oulu lopputulokset:

1. Räisänen Tero / Väyrynen Matti, OBK - 7/451
2. Mäki Henri / Tunturi Kari, OBK - 6/404
3. Paloma Jari, OBK / Rajaniemi Juha, OB - 5/359
4. Teittinen Jari, HBK / Rautiainen Marko, Jbs - 4/339
5. Komi Tuomas / Särkisilta Jesse, EBK - 4/337
6. Hämäläinen Mikko / Kaijansaari Simo, OBK - 4/322
7. Kiviaho Tero / Huusko Ari, Koka - 4/277
8. Tuhkanen Arto, KLK / Kallio Kari, RBK - 3/267
9. Viitala Matti, OBK / Tulkki Jorma, TaK - 3/243
10. Laurinolli Eeemeli / Gröhn Mika, RBK - 3/237
11. Kärsämänoja Tomi / Malmi Jari, OBK - 2/181
12. Ijäs Markku / Hämäläinen Simo, HyvBk - 2/174
13. Gynther Mika, Sebk / Koskinen Tomi, Koka - 2/168
14. Närä Erkki, RBK / Auno Juha, ToK - 2/152
15. Määttä Mika / Kaivonen Tero, TAK - 2/143
16. Kylmälä Jyrki / Uusitalo Kari, OBK - 2/121
17. Hatunen Hannu / Tertsunen Simo, OBK - 1/138
18. Perä-Rouhu, Ari / Korhonen Ilkka, TKS - 1/137
19. Kohtala Reijo / Ruonala Esko, OBK - 1/122
19. Tainio Tatu / Nuutinen Mauno,PVK - 1/122
21. Tainio Jarmo / Jyläs Sami, PVK - 1/115
22. Koskinen Arvi / Liimatta Auvo, OBK - 1/108
23. Heikkinen Juha / Pitkänen Väinö, OBK - 1/106
24. Auresto Toma / Miikka Hirvonen, HyvBk - 1/98
25. Korkala Martti / Ronkainen Mika, RBK - 0/96
26. Juola Mika / Timosaari Kari, OBK - 0/77
27. Erkkilä Jari / Posio Marko, RBK - 0/65
27. Luoma Oskari, Breakers/ Kuusela Juha, JBS - 0/65
29. Laine Hannu, RB/ Larinen Simo, EBK - 0/51
30. Karjalainen Juha / Karjalainen Niko, KLK - 0/47
31. Perä-Rouhu Yrjö / Koski Ari, TKS - 0/41
32. Alaluusua Sampo / Kumpula Jouni, RBK - 0/21

Pisin Sarja:    Väyrynen-Räisänen 49

Pari SM 2018 pelit

Kaisa Ikämiesten 50v SM-kilpailu 24.-25.3.2018 OBK Oulu  

1. Rautiainen Jyri Red Ball - 8/480
2. Tuhkanen Arto KLK - 8/518
3. Kallio Kari RBK - 6/418

4. Uusitalo Kari OBK - 5/318
5. Pessa Jari ToK - 4/328
6. Korkala Martti RBK - 4/309
7. Oinonen Mikko KLK - 4/302
8. Lahtinen Markku OBK - 4/287
9. Tunturi Kari OBK - 4/272
10. Kiviaho Tero KoKa - 3/259
11. Perä-Rouhu Ari TKS - 3/252
12. Asikainen Petri KK-79 - 3/244
13. Vihavainen Kari PBK - 2/209
14. Kaija Jarmo WKS - 2/204
15. Närä Erkki RBK - 2/169
16. Hernesniemi Pekka RBK - 2/163
17. Kylmälä Jyrki OBK - 2/158
18. Martikainen Klaus IBK - 2/152
19. Hyvärinen Kauko KeMk - 1/149
20. Lyytikäinen Pasi OBK - 1/146
21. Holopainen Jussi KLK - 1/143
22. Nyman Jarmo JBS - 1/133
22. Auno Juha ToK - 1/133
24. Kärsämänoja Tomi OBK - 1/131
25. Mehtälä Arto OBK - 1/100
26. Malinen Timo JoKK - 1/92
27. Halvari Heikki RBK - 1/67
28. Ruotsi Pekka PVK - 0/95
29. Vesterinen Kari JoKK - 0/91
30. Träff Tuomo EBK - 0/84
31. Kesti Pentti OBK - 0/70
31. Heikkinen Juha OBK - 0/70
33. Pitkänen Väinö OBK - 0/65
34. Nuutinen Mauno PVK - 0/57
35. Thoménius Kari HBK - 0/56
36. Niemelä Jouko RBK - 0/48
37. Tuomilehto Rauno RBK - 0/45
38. Lehikoinen Kari TaK - 0/37
39. Kaakinen Kari OBK - 0/18

Kaisa Ikämiesten 60v SM-kilpailu 24.-25.3.2018 OBK Oulu  

1. Korhonen Ilkka TKS - 8/480
2. Tainio Jarmo PVK - 6/383
3. Riikonen Harri WKS - 5/379

4. Öhman Kaj HBK - 5/374
5. Stenman Eerik TSK - 4/344
6. Alaluusua Sampo RBK - 4/319
7. Hämäläinen Heimo HBK - 4/293
8. Ruonala Esko OBK - 4/289
9. Paronen Ilari JoKK - 3/257
10. Okkonen Ilkka OBK - 3/229
11. Virtanen Olli OBK - 3/207
12. Timosaari Kari OBK - 3/186
13. Kantanen Juha WKS - 2/194
14. Larinen Simo EBK - 2/191
15. Ahola Risto EBK - 2/168
16. Kohtala Reijo OBK - 2/156
17. Stenroos Ari JoKK - 2/150
18. Saarenpää Ari KouBk - 2/139
19. Somppi Timo IBK - 2/125
20. Hatunen Hannu OBK - 2/120
21. Kajanne Kari KeMK - 1/140
22. Liimatta Auvo OBK - 1/122
23. Kangas Markku ToK - 1/115
24. Peräntie Esa ToK - 1/109
24. Alakunnas Ilkka RBK - 1/109
26. Alaviuhkola Matti ToK - 1/106
27. Kaikkonen Raimo RKK - 1/97
28. Laakso Risto RKK - 1/86
29. Väisänen Ossi OBK - 0/88
30. Myllylä Ari HBK - 0/81
31. Tondi Juha IBK - 0/72
32. Laukka Hannu OBK - 0/70
32. Koskinen Arvi OBK - 0/70
34. Malminen Juha IBK - 0/62
35. Keränen Matti OBK - 0/41
36. Viitala Matti OBK - 0/39
37. Tertsunen Simo OBK - 0/30
38. Räisänen Jouni KeMK - 0/26
39. Lahdenperä Hannu PBK - 0/18

Kaisa Ikämiesten 70v SM-kilpailu 24.-25.3.2018 OBK Oulu  

1. Rantanen Pauli HBK - 7/419
2. Virtanen Hannu PBK - 5/365
3. Lämsä Seppo OBK - 5/363

4. Tulkki Jorma TAK - 4/305
5. Haataja Heikki OBK - 4/264
6. Ulen Heikki KeMK - 3/225
7. Perä-Rouhu Yrjö TKS - 2/192
8. Liedes Jorma Koka - 1/145
9. Valkama Jaakko KeMK - 1/134
10. Teräs Ilkka TKS - 1/114
11. Voutilainen Reijo EBK - 0/90
12. Mansikkala Esko KemBk - 0/88
13. Ahmala Pauli OBK - 0/76
14. Kärki Yrjö OBK - 0/71
15. Koski Urpo OBK - 0/60
16. Kalliomäki Pentti EBK - 0/39
17. Leskelä Veikko OBK - 0/33

Kierrokset

19.-20.5.2018    

SM -ALKUKILPAILU HELSINKI (PVK&HBK)

26.5.2018 SM-finaalit

      
1Lindberg Marko HBS10/60016
2Muotka Olli HBK8/53613
3Palvimo Simo KaKa8/48012
3Pasanen Ville HBK8/48012
5Väyrynen Matti OBK6/4488
6Stark Mika EBK6/4428
7Nuutinen Mauno PVK6/4128
8Ström Micke CCA6/3838
9Teittinen Jari HBK5/3976
10Ruokonen Roope Biklu5/3926
11Seppelin Tom HBK5/3756
12Mattila Nesto HBK5/3606
13Tuhkanen Arto KLK4/3385
14Virtaranta Jere CSS4/3275
15Fick Jukka KSBK4/3035
16Ruuskanen Jyrki SaiBi4/3025
17Määttä Mika TAK4/2965
18Komi Tuomas EBK4/2935
19Holopainen Jussi KLK3/2804
20Timonen Jari KouBK3/2594
21Laurinolli Eemeli RBK3/2554
22Vainionpää Arto OBK3/2504
23Asikainen Petri KK-793/2494
23Hannukkala Jussi HyvBk3/2494
23Hälvä Matti RBK3/2494
26Makkonen Marko HyvBK3/2404
27Verho Pekka EBK3/2374
28Rimpiläinen Julius HyvBK3/2344
29Laine Kim PVK3/2234
30Suomalainen Jari PPK3/2084
31Koponen Markku HSK3/1864
32Häkämies Eerik BK2/2173
33Gröhn Mika RBK2/2153
34Tainio Tatu PVK2/2063
35Hämäläinen Jesse PVK2/1983
36Kallio Kari RBK2/1963
37Kiviaho Tero KoKa2/1903
37Puuska Kari HBK2/1903
39Ijäs Markku HyvBK2/1863
40Manninen Jori PVK2/1853
41Sudensalmi Arto SaiBi2/1823
42Larinen Simo EBK2/1713
43Rokkanen Sami SaiBi2/1633
44Pekkala Panu EBK2/1623
45Hyvärinen Niklas HBK1/1462
46Kontio Jukka EBK1/1452
47Oinonen Mikko KLK1/1422
48Viimala Isto HBK1/1402
49Häkkinen Juha PPK1/1372
50Rautiainen Jyri RB1/1362
51Nykänen Juho BK1/1192
52Kastell Tommi PVK1/1162
53Haapakoski Jukka CSS1/1152
54Ylisuutari Tommi RB1/1142
55Lehikoinen Kari TAK1/1102
56Saarinen Santeri Ritz1/1072
57Tainio Jarmo PVK1/1042
58Hänninen Pekka HBK1/1022
59Kaipainen Pekka PVK1/932
60Jyläs Sami PVK1/852
60Thoménius Kari HBK1/852
62Jokitie Jesse TAK0/881
63Ruotsi Pekka PVK0/841
64Vainio Risto TBK0/771
65Perä-Rouhu Ari TKS0/741
66Aittoniemi Simo KouBK0/701
67Kaivonen Tero TAK0/681
68Liinakari Juuso HyvBK0/601
69Asp Kaj EBK0/591
70Langenskjöld Fredrik Ritz0/521
71Hellström Jon PPK0/421
72Sevastyanov Arseni BK0/371
73Keto Vesa PPK0/341
74Pohjanen Jukka SaBik0/331
75Siekkinen Jani Ritz0/191

Kaisa Joukkue SM 13.-14.10.2018 peli- ja lopputulokset:

1. Kierros:

PVK1 - RB 3-0
Tatu Tainio 60-58 Jukka Fick
Mauno Nuutinen 60-52 Jyri Rautiainen
Jarmo Tainio 60-26 Samuli Laine

HyvBK1 - HBK1 0-3
Julius Rimpiläinen 48-60 Niklas Hyvärinen
Jere Virtaranta 46-60 Kari Puuska
Juuso Liinakari 10-60 Pekka Hänninen

PPK - Kaka2 3-0
Jari Suomalainen 60-18 V-P Mäkelä
Juha Häkkinen 60-19 Lasse Aurala
Jon Hellström 60-11 Kimmo Marttinen

HyvBK2 - Kaka1 3-0
Toma Auresto 60-25 Janne Autio
Simo Hämäläinen 60-38 Jesse Salovaara
Markku Ijäs 60-10 Tero Nissinen

HBK2 - HBK4 3-0
Olli Muotka 60-0 Pauli Rantanen
Tom Seppelin 60-29 C-J Forsblom
Ville Pasanen 60-2 Kaj Öhman

Kaka3 - KouBK 2-1
Juho Nykänen 60-3 Ari Saarenpää
Simo Palvimo 59-60 Toni Jokelin
Kim Auvinen 60-5 Tommi Ylisuutari

IBK - BK 0-3
Juha Tarvainen 28-60 Joni Mussalo
Klaus Martikainen 48-60 Keni Chung
Mika Kaikko 37-60 Tommi Ampuja

PVK2 - EBK 1-2
Kim Laine 28-60 Tuomas Komi
Tommi Kastell 47-60 Juuso Lukkari
Timo Hjort 60-44 Jesse Särkisilta


2. Kierros:

HBK3 - PVK1 1 0-3
Petteri Nykänen 18-60 Mauno Nuutinen
Isto Viimala 50-60 Jarmo Tainio
Nesto Mattila 6-60 Tatu Tainio

RB - HyvBK1 2-1
Jukka Fick 60-37 Jere Virtaranta
Jyri Rautiainen 16-60 Juuso Liinakari
Samuli Laine 60-12 Julius Rimpiläinen

HBK1 - PPK 0-3
Kari Puuska 20-60 Jon Hellström
Pekka Hänninen 12-60 Juha Häkkinen
Niklas Hyvärinen 16-60 Jari Suomalainen

Kaka2 - HyvBK2 0-3
V-P Mäkelä 50-60 Markku Ijäs
Lasse Aurala 28-60 Simo Hämäläinen
Kimmo Marttinen 29-60 Toma Auresto

Kaka1 - HBK2 0-3
Jesse Salovaara 39-60 Olli Muotka
Janne Autio 8-60 Tom Seppelin (Seppelin 45 sarja)
Tero Nissinen 32-60 Ville Pasanen

HBK4 - Kaka3 0-3
Pauli Rantanen 3-60 Simo Palvimo
C-J Forsblom 38-60 Pekkola Janne
Kaj Öhman 25-60 Kim Auvinen

KouBk - IBK 2-1
Tommi Ylisuutari 60-44 Klaus Martikainen
Toni Jokelin 60-3 Juha Tarvainen
Ari Saarenpää 11-60 Mika Kaikko

PVK2 VS BK1 2-1
Kim Laine 60-59 Tommi Ampuja
Tommi Kastell 60-44 Keni Chung
Timo Hjort 41-60 Joni Mussalo

HBK3 - EBK 0-3
Petteri Nykänen 39-60 Tuomas Komi (Komi 32 sarja)
Isto Viimala 3-60 Juuso Lukkari
Nesto Mattila 33-60 Jesse Särkisilta


3. Kierros:

HBK1 - PVK1 0-3
Pekka Hänninen ?-? Tatu Tainio
Niklas Hyvärinen ?-? Jarmo Tainio
Kari Puuska ?-? Mauno Nuutinen

RB - PPK 0-3
Jukka Fick 25-60 Jon Hellström
Samuli Laine 9-60 Jari Suomalainen
Jyri Rautiainen 45-60 Juha Häkkinen

HyvBK2 - HBK2 1-2
Toma Auresto 37-60 Ville Pasanen
Markku Ijäs 30-60 Olli Muotka (Muotka 42 sarja)
Simo Hämäläinen 60-52 Tom Seppelin

Kaka3 - BK 2-1
Janne Pekkola 60-27 Tommi Ampuja (Pekkola 31 sarja 2. aloituksesta)
Simo Palvimo 45-60 Joni Mussalo
Kim Auvinen 60-11 Keni Chung

KouBK - PVK2 2-1
Tommi Ylisuutari 60-53 Kim Laine
Toni Jokelin 15-60 Timo Hjort
Ari Saarenpää 60-11 Tommi Kastell


4. Kierros:

EBK - PVK1 3-0
Tuomas Komi 60-40 Tatu Tainio
Juuso Lukkari 60-24 Mauno Nuutinen
Jesse Särkisilta 60-20 Jarmo Tainio

PPK - HyvBK2 0-3
Jari Suomalainen 39-60 Markku Ijäs
Juha Häkkinen 0-60 Toma Auresto
Jon Hellström 44-60 Simo Hämäläinen

Kaka3 - HBK2 0-3
Kim Auvinen 28-60 Olli Muotka
Juho Nykänen 58-60 Tom Seppelin
Simo Palvimo 53-60 Ville Pasanen

KouBK - EBK 0-3
Tommi Ylisuutari 24-60 Juuso Lukkari
Toni Jokelin 54-60 Tuomas Komi
Ari Saarenpää 14-60 Jesse Särkisilta (Särkisilta 36 sarja)


5. Kierros:

PVK1 VS PPK 2-1
Jarmo Tainio 29-60 Jari Suomalainen
Mauno Nuutinen 60-39 Juha Häkkinen
Tatu Tainio 60-42 Jon Hellström

HyvBK2 - Kaka3 0-3
Simo Hämäläinen 36-60 Juho Nykänen
Markku Ijäs 23-60 Janne Pekkola
Toma Auresto 53-60 Simo Palvimo

HBK2 - EBK 2-1
Olli Muotka 60-26 Jesse Särkisilta
Ville Pasanen 60-12 Juuso Lukkari
Tom Seppelin 35-60 Tuomas Komi


6. Kierros:

PVK1 - HBK2 1-2
Tatu Tainio 11-60 Ville Pasanen
Jarmo Tainio 60-59 Tom Seppelin
Mauno Nuutinen 57-60 Olli Muotka

Kaka3 - EBK 0-3
Janne Pekkola 31-60 Jesse Särkisilta
Juho Nykänen 57-60 Tuomas Komi
Simo Palvimo 22-60 Juuso Lukkari


7. Kierros: (1. finaali, HBK2 puhtaalla)

HBK2 - EBK 0-2
Tom Seppelin 7-60 Jesse Särkisilta (Särkisilta teki 33:sta pelin suoraan poikki)
Olli Muotka 15-60 Juuso Lukkari (Lukkari aloituksesta 30 sarja)
Ville Pasanen (ei pelattu) Tuomas Komi

8. Kierros: (2. finaali)

HBK2 - EBK 1-2
Tom Seppelin 60-6 Tuomas Komi
Ville Pasanen 12-60 Juuso Lukkari (Lukkari 47 sarja)
Olli Muotka 39-60 Jesse Särkisilta


Kaisa Joukkue SM lopputulokset, Kotka 13.-14.10.2018

1. EBK -- 7v / 19
2. HBK2 -- 6v / 16
3. PVK1 -- 4v / 12 / 901p
4. Kaka3 -- 4v / 10 / 953p
5. PPK -- 3v / 10 / 764p
6. HyvBk2 -- 3v / 9 / 718p
7. KouBk -- 2v / 5 / 320p
8. BK -- 1v / 5 / 441p
9. PVK2 --  1v / 4 / 420p
10. HBK1 --  1v / 3 / 381p
11. RB -- 1v / 2 / 348p
12. IBK -- 0v / 1 / 220p
13. HyvBk1 -- 0v / 1 / 213p
14. Kaka2 -- 0v / 0 / 155p
15. Kaka1 -- 0v / 0 / 152p
16. HBK3 -- 0v / 0 / 149p
17. HBK4 -- 0v / 0 / 97p