RG-kilpailut 2018-2019

Tuntematon tiedostomuotoTomSeppelin61sarja.mp4 (22.2 MB)
Kotka Open 2018 -2 --> 59 = 61 sarja

Get Flash to see this player.

Antti Saari eliittikilpailu 1.12.2018 lopputulokset:

1. Makkonen Marko
2. Vartia Joonas
3. Makkonen Petri
3. Fick Jukka

5. Auresto Toma
5. Rautiainen Jyri
5. Martikainen Klaus
5. Hämäläinen Simo

9. Tunturi Kari
9. Mettälä Pasi
9. Marko Rautiainen
9. Kari Puuska
9. Tatu Tainio
9. Jussi Holopainen
9. Olli Muotka
9. Miikka Hirvonen

17. Tom Seppelin
18. Tuomas Komi
19. Ilkka Korhonen
20. Kim Auvinen
21. Markku Koponen
22. Juha Tarvainen
23. Antti Marjamäki
24. Kaj Öhman

18.-19.8.2018    
RG1 PUHVELITURNAUS    
      
1Pasanen Ville HBK9/54615
2Stark Mika EBK8/54713
3Seppelin Tom HBK7/48511
4Räisänen Tero TBO7/44810
5Muotka Olli HBK6/4088
6Kontio Jukka EBK5/3727
7Vainionpää Arto OBK5/3657
8Mattila Nesto HBK5/3487
9Rimpiläinen Julius HyvBK5/3456
10Mettälä Pasi KK-794/3285
11Korkiakoski Harri I-HBS4/3195
12Fick Jukka KSBK4/3115
13Holopainen Jussi KLK4/3025
14Ruokonen Roope Biklu4/2975
15Heinonen Kari PVK4/2535
16Lehikoinen Kari TAK3/2754
17Koponen Markku HSK3/2604
17Hyvärinen Niklas HBK3/2604
19Teittinen Jari I-HBS3/2454
20Ruotsi Pekka PVK3/2414
21Kaijansaari Simo OBK3/2204
22Lämsä Seppo OBK2/2013
23Martikainen Klaus IBK2/1953
24Gynther Mika SeBK2/1883
25Palvimo Simo KaKa2/1833
26Tainio Tatu PVK2/1753
27Häkkinen Juha PPK2/1703
28Liinakari Juuso HyvBK2/1643
29Stenman Eerik TSK2/1523
30Puuska Kari HBK1/1622
31Puustinen Vesa EBK1/1602
32Vainio Risto TBK1/1522
33Hämäläinen Heimo HBK1/1452
34Kaivonen Tero TAK1/1332
34Saarinen Santeri Ritz1/1332
36Rontu Tomi TAK1/1242
37Thoménius Kari HBK1/1182
38Tainio Jarmo PVK1/1142
38Elonen Mertsi SaBik1/1142
40Asikainen Petri KK-791/1132
41Ijäs Markku HyvBK1/1052
42Nikitin Jyrki PVK1/822
43Keto Vesa PPK1/702
44Ronkainen Topi KeMK0/911
45Vatanen Esko SaBik0/861
45Juola Mika OBK0/861
47Hellström Jon PPK0/831
48Suomalainen Jari PPK0/791
49Tunturi Kari OBK0/751
50Tarvainen Juha IBK0/711
51Nuutinen Mauno PVK0/631
52Laine Kim PVK0/601
53Pohjanen Jukka SaBik0/551
53Pekkala Panu EBK0/551
55Öhman Kaj HBK0/511
56Virtanen Olli OBK0/481
57Marttinen Kimmo KaKa0/451
58Rantanen Pauli HBK0/431
59Kiviaho Tero KoKa0/421
60Jyläs Sami PVK0/371
61Huupponen Janne SaBik0/361
62Poikolainen Mika I-HBS0/331
63Ström Micke CCA0/241
64Päivinen Tero PVK0/221
65Viitala Matti OBK0/151

 

Pisimmät sarjat:
Olli Muotka 37
Julius Rimpiläinen 36

25.-26.8.2018    
RG2 OULUN TURNAUS    
      
1Kallio Kari RBK8/52214
2Hämäläinen Mikko OBK8/55213
3Väyrynen Matti TBO6/43810
4Pessa Jari ToK6/4039
5Kaijansaari Simo OBK5/3927
6Kiviaho Tero KoKa5/3627
7Räisänen Tero TBO5/3577
8Vainionpää Arto OBK5/3307
9Fick Jukka KSBK4/3435
10Tuhkanen Arto KLK4/3325
11Tunturi Kari OBK4/2975
12Keto Vesa PPK4/2915
13Laurinolli Eemeli RBK3/2594
14Kumpula Jouni RBK3/2544
15Ronkainen Topi KeMK3/2314
16Ronkainen Mika RBK3/2134
17Siilakka Janne ToK2/2113
17Rajaniemi Juha TBO2/2113
19Martikainen Klaus IBK2/1893
20Lahtinen Markku TBO2/1883
21Määttä Mika TAK2/1823
22Hälvä Matti RBK2/1793
23Stenman Eerik TSK2/1673
24Keränen Matti OBK2/1593
25Heikkinen Petri ToK2/1573
26Kärsämänoja Tomi OBK1/1542
27Laitinen Mikko KoKa1/1472
28Kantanen Juha WKS1/1372
29Huusko Ari Koka1/1362
30Kangas Jani SeBK1/1232
31Hernesniemi Pekka RBK1/1202
32Autio Matti ToK1/1172
33Viitala Matti OBK1/1132
34Juola Mika OBK1/1112
35Maijala Juha OB1/752
36Hellström Jon PPK1/632
37Asikainen Petri KK-790/1021
38Kaikkonen Saku OB0/881
39Tuomilehto Rauno RBK0/861
39Tulkki Jorma OBK0/861
41Alaviuhkola Matti ToK0/841
42Lehikoinen Kari TAK0/831
43Närä Erkki RBK0/651
43Liedes Jorma KoKa0/651
45Oinonen Mikko KLK0/641
46Mettälä Pasi KK-790/531
47Heino Tapani CST0/511
48Okkonen Ilkka OBK0/461
49Raski Reijo OBK0/371
50Gynther Mika SeBK0/361
51Malmi Jari OBK0/351
52Mäki Henri TBO0/341
53Laukka Hannu OBK0/171

 

Pisimmät sarjat:

Matti Väyrynen 54
Arto Tuhkanen 46
Simo Kaijansaari 35 (2x)
Eemeli Laurinolli 35
Arto Vainionpää 35

1.-2.9.2018    
RG3 SIMOJOKI OPEN    
      
1Pasanen Ville HBK10/63316
2Tuhkanen Arto KLK8/51713
3Seppelin Tom HBK7/48611
4Vainionpää Arto OBK6/4219
5Laurinolli Eemeli RBK6/3838
6Hirvonen Miikka HyvBK5/4067
7Rajaniemi Juha TBO5/3747
8Palvimo Simo KaKa5/3397
9Koponen Markku HSK4/3155
10Asikainen Petri KK-794/3105
11Tainio Jarmo PVK4/2875
12Chung Keni BK4/2855
13Rantanen Teppo TAK3/2724
14Kaikkonen Kimmo HyvBK3/2654
15Liinakari Juuso HyvBK3/2464
16Hellström Jon PPK3/2444
17Laitila Juha HyvBK3/2364
18Nuutinen Mauno PVK3/2284
19Martikainen Klaus IBK3/2124
20Korkiakoski Harri I-HBS3/2054
21Hannukkala Jussi HyvBk2/2173
22Holopainen Jussi KLK2/2013
23Ijäs Markku HyvBK2/1963
24Räisänen Tero TBO2/1743
25Fick Jukka KSBK2/1623
26Thoménius Kari HBK2/1523
27Makkonen Marko HyvBK1/1712
28Mattila Nesto HBK1/1422
29Kaivonen Tero TAK1/1412
30Pohjanen Jukka SaBik1/1362
31Sirkelä Ville SaBik1/1312
32Tarvainen Juha IBK1/1302
33Laine Kim PVK1/1272
34Pollari Kari HyvBK1/1262
35Vulli Janne TBK1/1192
36Virtanen Olli OBK1/1142
37Hyvönen Kari KLK1/1122
38Poikolainen Mika I-HBS1/1112
39Lehikoinen Kari TAK1/1072
40Karvonen Markus HyvBK1/1032
41Teittinen Jari I-HBS1/982
42Häkkinen Juha PPK1/962
42Mussalo Joni BK1/962
44Gynther Mika SeBK0/981
45Elonen Mertsi SaBik0/871
46Koskinen Arvi TBO0/861
47Ronkainen Topi KeMK0/791
48Suomalainen Jari PPK0/771
49Vainio Risto TBK0/671
50Pekkala Panu EBK0/621
51Heinonen Kari PVK0/601
52Mettälä Pasi KK-790/571
53Jyläs Sami PVK0/511
54Vatanen Esko SaBik0/471
55Rontu Tomi TAK0/451
56Pollari Harri HyvBK0/421
56Tainio Tatu PVK0/421
58Palviainen Mika HyvBK0/381
59Puuska Kari HBK0/341
60Rimpiläinen Julius HyvBK0/181

 

Pisimmät sarjat:
Keni Chung 47 + 32
Ville Pasanen 45 + 35
Tero Räisänen 39
Tom Seppelin 39
Arto Tuhkanen 36
Jukka Fick 33
Jarmo Tainio 32
Miikka Hirvonen 31
Markku Koponen 30

15.-16.9.2018    
RG4 KOTKA OPEN    
      
1Muotka Olli HBK9/57815
2Seppelin Tom HBK8/54813
3Palvimo Simo KaKa6/42410
4Fick Jukka KSBK5/3728
5Pasanen Ville HBK5/3637
6Suomalainen Jari PPK5/3397
7Lämsä Seppo OBK4/3016
8Rokkanen Sami SaiBi4/2786
9Vainionpää Arto OBK4/2555
10Tarvainen Juha IBK3/2724
11Tunturi Kari OBK3/2554
12Päivinen Tero PVK3/2454
13Thoménius Kari HBK3/2294
14Ruokonen Roope Biklu3/2104
15Wiiala Mikko KaKa2/2183
16Auvinen Kim KaKa2/2153
17Nuutinen Mauno PVK2/2023
18Virtanen Olli OBK2/1913
19Pekkola Janne KaKa2/1843
20Liinakari Juuso HyvBK2/1823
21Tondi Juha IBK2/1783
22Puuska Kari HBK2/1763
23Heikkinen Petri ToK2/1623
24Ylisuutari Tommi KouBK2/1593
25Laitila Juha HyvBK2/1503
26Nissinen Tero KaKa2/1433
27Asikainen Petri KK-791/1562
28Hyvärinen Niklas HBK1/1522
29Heinonen Kari PVK1/1482
30Vatanen Esko SaBik1/1442
31Kaikko Mika IBK1/1412
32Asp Kaj EBK1/1412
33Rimpiläinen Julius HyvBK1/1352
34Autio Janne KaKa1/1332
35Teittinen Jari I-HBS1/1322
36Öhman Kaj HBK1/1292
37Kaivonen Tero TAK1/1272
38Tainio Jarmo PVK1/1252
39Nikitin Jyrki PVK1/1182
40Komi Tuomas EBK1/1082
41Ruotsi Pekka PVK1/992
42Marttinen Kimmo KaKa1/952
43Keto Vesa PPK0/971
44Vanhala Matti KaKa0/911
45Häkkinen Juha PPK0/871
46Salovaara Jesse BK0/771
47Elonen Mertsi SaBik0/681
48Manninen Vesa KaKa0/601
49Hellström Jon PPK0/591
50Kultanen Matti KouBK0/591
51Rantanen Pauli HBK0/531
52Viitala Matti OBK0/501
53Martikainen Klaus IBK0/401

 

Pisimmät sarjat: Tom Seppelin HBK 61 ja Jukka Fick KSBK 54

22.-23.9.2018    
RG5 KOKKOLAN AVOIMET    
      
1Marjamäki Antti TSK9/52715
2Hämäläinen Mikko OBK8/56713
3Nuutinen Mauno PVK7/46011
4Hummelin Mika JBS6/4379
5Kiviaho Tero KoKa6/4118
6Vainionpää Arto OBK5/3747
7Holopainen Jussi KLK5/3537
8Laurinolli Eemeli RBK5/3447
9Väyrynen Matti TBO4/3355
10Ronkainen Topi KeMK4/3095
11Kaijansaari Simo OBK4/3035
12Korkala Martti RBK4/2975
13Nakari Tiina KoKa4/2715
14Martikainen Klaus IBK4/2695
15Asikainen Petri KK-794/2305
16Tuhkanen Arto KLK3/2734
17Tainio Tatu PVK3/2594
18Pessa Jari ToK3/2544
19Rantanen Teppo TAK3/2324
20Koskinen Arvi TBO2/1893
21Mänttäri Ilkka KoKa2/1723
22Rontu Tomi TAK2/1693
23Juola Mika OBK2/1653
24Koskinen Tomi KoKa2/1573
25Huusko Ari Koka2/1553
26Vatanen Esko SaBik2/1533
27Virtanen Olli OBK2/1523
28Kallio Kari RBK1/1542
29Hernesniemi Pekka RBK1/1482
30Gynther Mika SeBK1/1402
31Kangas Jani SeBK1/1312
32Malmi Jari OBK1/1302
33Keskinen Kari KoKa1/1302
34Tunturi Kari OBK1/1282
35Stenman Eerik TSK1/1262
36Rajaniemi Juha TBO1/1232
37Hollanti Tuomas KoKa1/1202
38Lehikoinen Kari TAK1/1202
39Räisänen Tero TBO1/1142
40Kumpula Jouni RBK1/1082
41Keto Vesa PPK1/1072
42Häkkinen Juha PPK1/1062
43Heikkinen Juha TBO1/1052
44Järvelä Heikki KoKa1/1052
45Mettälä Pasi KK-791/952
46Suomalainen Jari PPK0/1051
47Komi Tuomas EBK0/881
48Kuusela Toni RBK0/761
49Hälvä Matti RBK0/751
50Oinonen Mikko KLK0/721
51Mäki Henri TBO0/701
52Halvari Heikki RBK0/691
53Heikkinen Petri ToK0/681
54Pekkala Panu EBK0/671
55Närä Erkki RBK0/591
56Liedes Jorma KoKa0/511
57Laitinen Mikko KoKa0/501
58Hatunen Hannu TBO0/501
59Ahola Ari KoKa0/431
60Ronkainen Mika RBK0/391
61Pohjanen Jukka SaBik0/341
62Niemelä Jouko RBK0/321
63Alaviuhkola Matti ToK0/301
6.-7.10.2018   6
RG6 ESPOON AVOIMET    
      
1Pasanen Ville HBK9/57915
2Makkonen Marko HyvBK7/49812
3Seppelin Tom HBK7/50811
4Komi Tuomas EBK6/4259
5Muotka Olli HBK6/4208
6Särkisilta Jesse EBK6/4198
7Mettälä Pasi KK-795/4017
8Vainionpää Arto OBK5/3977
9Palvimo Simo KaKa5/3296
10Holopainen Jussi KLK4/3335
11Jäntti Mikko Ritz4/3265
12Fick Jukka KSBK4/3215
13Tarvainen Juha IBK4/3115
14Hyvärinen Niklas HBK4/2775
15Ranta Mikko Brode3/2874
16Stark Mika EBK3/2284
17Lounamaa Joonas EBK3/2284
18Puuska Kari HBK3/2024
19Teittinen Jari I-HBS3/1934
20Martikainen Klaus IBK3/1724
21Häkkinen Juha PPK2/1983
22Stenman Eerik TSK2/1963
23Poikolainen Mika I-HBS2/1793
24Tainio Tatu PVK2/1793
25Chung Keni BK2/1743
26Suomalainen Jari PPK2/1713
27Koponen Markku HSK2/1673
28Nikitin Jyrki PVK2/1593
29Rimpiläinen Julius HyvBK2/1513
30Liinakari Juuso HyvBK2/1383
31Tainio Jarmo PVK2/1363
32Päivinen Tero PVK1/1582
33Koljonen Mika EBK1/1512
34Rantanen Pauli HBK1/1462
35Kalliomäki Pentti EBK1/1402
36Laitila Juha HyvBK1/1332
37Asikainen Petri KK-791/1292
38Viitala Matti OBK1/1272
39Öhman Kaj HBK1/1252
40Puustinen Vesa EBK1/1162
41Kaivonen Tero TAK1/1162
42Heinonen Kari PVK1/1152
43Mattila Nesto HBK1/1132
44Rontu Tomi TAK1/1132
45Vulli Janne TBK1/1112
46Heino Tapani CST1/1102
47Laurinolli Eemeli RBK1/1092
48Pohjanen Jukka SaBik1/1052
49Kontio Jukka EBK1/1052
50Horn Teemu MSC1/972
51Ahola Joni EBK0/971
52Nuutinen Mauno PVK0/961
53Keto Vesa PPK0/871
54Virtanen Olli OBK0/811
55Sirkelä Ville SaBik0/741
56Korkiakoski Harri I-HBS0/631
57Ruotsi Pekka PVK0/591
58Asp Kaj EBK0/561
59Vainio Risto TBK0/551
60Kaikkonen Kimmo HyvBK0/531
61Thoménius Kari HBK0/521
62Lehikoinen Kari TAK0/501
63Larinen Simo EBK0/461
64Elonen Mertsi SaBik0/451
65Pollari Kari HyvBK0/451
66Jyläs Sami PVK0/371
67Pollari Harri HyvBK0/281
68Vatanen Esko SaBik0/91

 

Pisimmät sarjat:
Simo Palvimo 38 (5. kierros tilanteesta 22-0 suoraan poikki)
Tom Seppelin 38 (2. kierros Jari Suomalaista vastaan)
Mikko Jäntti 37 (3. kierros Jari Teittistä vastaan)
Ville Pasanen 36 (finaalin parttisarja)
Tom Seppelin 36 (semifinaalissa 22 -> 58)
Ville Pasanen 35 (8. kierros Jesse Särkisiltaa vastaan)
Ville Pasanen 35 (2. kierros Kari Lehikoista vastaan)
Mikko Ranta 35 (4. kierros Mika Poikolaista vastaan)
Marko Makkonen 32 (6. kierros Mikko Jänttiä vastaan)
Mika Poikolainen 30 (2. kierros Jukka Fickiä vastaan)
Joonas Lounamaa 30 (1. kierros Kari Lehikoista vastaan)

20.-21.10.2018   7
RG7 ROVANIEMEN TURNAUS  
      
1Hämäläinen Mikko OBK9/54215
2Gröhn Mika RBK8/56013
3Holopainen Jussi KLK7/49611
4Laurinolli Eemeli RBK6/4359
5Korkala Martti RBK6/4228
6Kiviaho Tero KoKa6/3908
7Nuutinen Mauno PVK5/3507
8Tuhkanen Arto KLK4/3446
9Kallio Kari RBK4/3225
10Hyvärinen Niklas HBK4/3105
11Oinonen Mikko KLK4/3075
12Koskinen Tomi KoKa4/3035
13Tunturi Kari OBK3/2854
14Heikkinen Juha TBO3/2654
15Määttä Mika TAK3/2574
16Suomalainen Jari PPK3/2504
17Komi Tuomas EBK3/2504
18Ronkainen Topi KeMK3/2364
19Tuomilehto Rauno RBK3/2354
20Halvari Heikki RBK3/2344
21Rajaniemi Juha TBO3/2284
22Alakunnas Ilkka RBK2/2003
23Vainionpää Arto OBK2/1863
24Hernesniemi Pekka RBK2/1853
25Verho Pekka EBK2/1793
26Korhonen Kimmo RBK2/1733
27Koskinen Arvi TBO2/1723
28Sipola Pekka RBK2/1623
29Keto Vesa PPK2/1563
30Tiainen Tomi RBK2/1213
31Alaluusua Sampo RBK1/1572
32Asikainen Petri KK-791/1432
33Kajanne Kari KeMK1/1292
34Juola Mika OBK1/1232
35Heikkilä Olli-Pekka ToK1/1222
36Heikkinen Petri ToK1/1202
37Tulkki Jorma OBK1/1202
38Tainio Tatu PVK1/1172
39Laakso Risto RKK1/902
40Viitala Matti OBK0/1021
41Niemelä Jouko RBK0/891
42Virtanen Olli OBK0/861
43Liimatta Auvo OBK0/821
44Kylmälä Jyrki TBO0/761
45Kähkönen Jouni RBK0/741
46Posio Marko RBK0/681
47Kuusela Toni RBK0/671
48Hatunen Hannu TBO0/641
49Malmi Jari OBK0/601
50Huusko Ari Koka0/601
51Keskinarkaus Jani RBK0/591
52Ronkainen Mika RBK0/581
53Kumpula Jouni RBK0/531
54Laakso Veli-Mikko RKK0/501
55Hälvä Matti RBK0/491
56Viitanen Lauri RBK0/421
57Kaivonen Tero TAK0/401
58Kaikkonen Raimo RKK0/401
59Martikainen Klaus IBK0/371
60Kokkaret Raimo TBO0/61
61Kohtala Reijo TBO DNS    

 

Pisimmät sarjat:

40 Mika Juola
39 Mika Määttä
35 Petri Asikainen
32 Jussi Holopainen
32 Pekka Sipola
30 Mauno Nuutinen
30 Jussi Holopainen

3.-4.11.2018   8
RG8 KULTAKELLOKILPAILU 60V JUHLAKILPAILU   
      
1Laaksonen Kim ABTku12/72018
2Makkonen Marko HyvBK9/61314
3Komi Tuomas EBK9/61513
4Vartia Joonas HyvBk8/52011
4Fick Jukka KSBK8/52011
6Hänninen Juho TAK7/5079
7Timonen Jari KouBK7/5019
8Lahtinen Harri P-HBK6/4368
9Ylisuutari Tommi KouBK6/4267
10Karjalainen Juha KLK6/3937
11Horn Teemu MSC6/3897
12Nykänen Juho KaKa6/3827
13Pasanen Ville HBK5/3916
14Mänttäri Ilkka KoKa5/3796
15Tuhkanen Arto KLK5/3756
16Rautiainen Marko JBS5/3666
17Kaikkonen Kimmo HyvBK5/3566
18Hirvonen Miikka HyvBK5/3526
19Mahlio Jari IBK5/3496
20Lakka Juuso RB5/3376
21Teittinen Jari I-HBS5/3276
22Palvimo Simo KaKa5/3246
23Chung Keni BK5/3146
24Marjamäki Antti TSK4/3415
25Mussalo Joni BK4/3385
26Asikainen Petri KK-794/3365
27Määttä Mika TAK4/3255
28Pylkkänen Lasse MSC4/3245
29Räisänen Tero TBO4/3205
30Tarvainen Juha IBK4/3175
30Sudensalmi Arto SaiBi4/3175
32Ronkainen Mika RBK4/3065
33Kähkönen Janne KouBK4/3055
34Mettälä Pasi KK-794/3005
35Kultanen Matti KouBK4/2995
36Nissinen Tero KaKa4/2985
37Pöyhönen Aki GU4/2955
38Paronen Ilari JoKK4/2905
39Leppiaho Markus JamP4/2855
40Koponen Markku HSK4/2835
41Öhman Kaj HBK4/2775
42Vatanen Esko SaBik4/2685
43Ahola Joni EBK3/2894
43Nordblom Aku TBK3/2894
45Tunturi Kari OBK3/2864
46Laitinen Mikko KoKa3/2724
46Tainio Tatu PVK3/2724
48Laurinolli Eemeli RBK3/2684
49Holopainen Jussi KLK3/2554
50Loponen Risto KouBK3/2484
51Hänninen Pekka HBK3/2434
52Kallio Kari RBK3/2344
53Hyvönen Kari KLK3/2194
54Olli Markus RB3/2164
55Kontio Jukka EBK2/2113
55Lahtinen Jarmo KouBK2/2113
57Jokitie Jesse TAK2/2103
58Stark Mika EBK2/2093
58Taunila Jari JoKK2/2093
60Ajomo Pertti RKS2/2073
61Rautiainen Jyri RB2/2023
62Rantanen Teppo TAK2/1983
63Hälvä Matti RBK2/1953
64Mäki Henri TBO2/1893
65Savolainen Jarkko Biklu2/1863
65Lampimäki Pasi TAK2/1863
65Jokelin Toni KouBK2/1863
68Hannukkala Jussi HyvBK2/1853
69Raivio Kimmo KouBK2/1793
69Jokinen Sami TBK2/1793
69Korhonen Jussi KouBK2/1793
72Kaijansaari Simo OBK2/1783
73Mattila Nesto HBK2/1773
73Auvinen Arto JäKe2/1773
73Kiviaho Tero KoKa2/1773
76Rantanen Mikko GU2/1763
77Vesterinen Kari JoKK2/1733
78Vulli Janne TBK2/1693
78Viimala Isto HBK2/1693
80Keto Vesa PPK2/1683
81Hätinen Jori Bari2/1673
82Sirén Markku TAK2/1593
83Sipiläinen Jani SaiBi2/1553
84Saarenpää Ari KouBk2/1513
84Lounamaa Joonas EBK2/1513
86Palviainen Mika HyvBK2/1493
87Poikolainen Mika I-HBS2/1483
88Silonsaari Jouni MLS2/1143
89Rantanen Pauli HBK2/1013
90Laine Samuli RB1/1702
90Rokkanen Sami SaiBi1/1702
92Tavi Timo SaiBi1/1632
93Lehtovirta Janne KouBK1/1552
94Närä Erkki RBK1/1532
95Rimpiläinen Julius HyvBK1/1512
96Muhonen Timo HBK1/1502
96Alander Ahto HSK1/1502
96Korkiakoski Harri I-HBS1/1502
99Häkkinen Juha PPK1/1482
100Muotka Olli HBK1/1382
101Martikainen Klaus IBK1/1362
102Hämäläinen Simo HyvBK1/1342
102Kaikko Mika IBK1/1342
104Pullinen Jyrki KCM1/1302
104Karvonen Markus HyvBK1/1302
104Tiitta Jukka JoKK1/1302
107Juhanila Markku P-HBK1/1292
108Kankkunen Timo SaiBi1/1282
109Stenman Eerik TSK1/1272
110Elonen Mertsi SaBik1/1252
111Thoménius Kari HBK1/1242
112Väisänen Henri TBK1/1232
113Kumpula Jouni RBK1/1222
114Heikkilä Joachim PPK1/1202
115Hellström Jon PPK1/1192
116Puuska Kari HBK1/1172
117Huusko Ari Koka1/1162
118Ruotsi Pekka PVK1/1152
119Tähtinen Jarno MLS1/1142
120Shakil Saani Biklu1/1122
120Rontu Tomi TAK1/1122
122Korhonen Ilkka TKS1/1112
123Vainio Risto TBK1/1082
124Sirkelä Ville SaBik1/1072
124Vänttinen Tommi RKS1/1072
124Pollari Harri HyvBK1/1072
127Tainio Jarmo PVK1/1062
128Ajomo Martti RKS1/1052
129Nuutinen Mauno PVK1/932
130Tennilä Iiro Biklu1/852
131Jokinen Jenna HyvBK1/812
132Leppänen Ari-Pekka TAK1/642
133Pollari Kari HyvBK0/1121
134Pekkola Janne KaKa0/1031
135Kinnunen Martti KLK0/961
136Pursiainen Riku HyvBk0/951
137Heino Tapani CST0/941
137Lundberg Mika P-HBK0/941
139Ruokonen Roope Biklu0/921
139Seppelin Tom HBK0/921
141Lehto Tomi Biklu0/911
141Pekkala Panu EBK0/911
143Liinakari Juuso HyvBK0/891
144Väyrynen Riikka WPT0/861
144Auresto Toma HyvBK0/861
146Mäkelä Veli-Pekka KaKa0/851
147Vanninen Vesa KouBK0/841
148Fredriksson Tommi EBK0/801
148Kankare Lasse HBK0/801
148Ristiluoma Aleksi Biklu0/801
151Sinisalo Veli-Pekka RKS0/761
152Jarkko Matti MLS0/751
153Kukkola Ville KouBK0/741
153Kaivonen Tero TAK0/741
155Nikitin Jyrki PVK0/731
155Karjalainen Sami KaKa0/731
157Heikkilä Jari MSC0/721
157Oinonen Mikko KLK0/721
159Heinonen Tapio SaBik0/711
160Ruuskanen Jyrki SaiBi0/701
160Pohjola Petri PVK0/701
162Kantanen Juha WKS0/681
163Jokinen Toni HyvBK0/641
163Laukka Hannu OBK0/641
165Laitila Juha HyvBK0/581
165Päivinen Jarno HyvBK0/581
167Virtanen Olli PVK0/571
168Pohjanen Jukka SaBik0/531
168Rantanen Karlo TAK0/531
170Toropainen Tuomas JoKK0/521
170Laaksonen Jussi TBK0/521
172Ikonen Aki MSC0/491
173Hyvärinen Niklas HBK0/471
174Parviainen Jukka IBK0/421
175Forsblom Carl Johan HBK0/411
175Helminen Aku KouBK0/411
177Larinen Simo EBK0/391
178Lehikoinen Kari TAK0/361
179Ranta Mikko Brode0/351
180Stenroos Ari JoKK0/341
181Elkharam Joonas MSC0/321
182Asp Kaj EBK0/301
183Ronkainen Topi KeMK0/281
184Pälsynaho Matti HBK0/271
185Tuomilehto Rauno RBK0/191
186Virtaranta Jere HyvBK0/00

 

Kim Laaksonen 50 (4. kierroksen ottelu Simo Kaijansaarta vastaan)
Jari Timonen 41, 41
Mika Stark 39 (2. kierroksen ottelu Jenna Jokista vastaan)
Kim Laaksonen 39 (6. kierroksen ottelu Lasse Pylkkästä vastaan)
Ville Pasanen 39 (6. kierroksen ottelu Tero Nissistä vastaan)
Mika Ronkainen 38 (1. kierroksen ottelu Mika Poikolaista vastaan)
Tapio Heinonen 38
Joni Mussalo 36 (3. kierroksen ottelu Erkki Närää vastaan)
Risto Loponen 36 (1. kierroksen ottelu Mikko Rantaa vastaan)
Juho Hänninen 35 (2. kierroksen ottelu Joonas Elkharamia vastaan)
Jari Mahlio 35 (6. kierroksen ottelu Markus Leppiahoa vastaan)
Tatu Tainio 35
Kim Laaksonen 35 (11. kierroksen ottelu Tuomas Komia vastaan)
Lasse Kankare 34 (1. kierroksen ottelu Jesse Jokietietä vastaan)
Simo Kaijansaari 34 (1. kierroksen ottelu Kaj Öhmania vastaan)
Petri Asikainen 34
Tero Kaivonen 32
Joonas Vartia 32 (7. kierroksen ottelu Keni Chungia vastaan)
Janne Kähkönen 31 (1. kierroksen ottelu A-P Leppästä vastaan)
Jukka Fick 31 (2. kierroksen ottelu Toma Aurestoa vastaan)
Eerik Stenman 31 (1. kierroksen ottelu Juha Häkkistä vastaan)
Miikka Hirvonen 30
Miikka Hirvonen 30
Tatu Tainio 30
Tatu Tainio 30
Tuomas Komi 30

24.-25.11.2018   9
RG9 KRISTALLIKILPAILU    
      
1Seppelin Tom HBK10/62216
2Palvimo Simo KaKa8/50413
3Hämäläinen Mikko OBK8/57912
4Sevastyanov Arseni BK7/47310
5Suomalainen Jari PPK6/4598
6Stark Mika EBK6/4578
7Tuhkanen Arto KLK6/4328
8Häkämies Eerik BK5/3637
9Muotka Olli HBK5/3146
10Jokinen Toni HyvBK4/3095
11Vartia Joonas HyvBk4/3005
12Pasanen Ville HBK4/2985
13Karvonen Markus HyvBK3/2594
14Särkisilta Jesse EBK3/2544
15Larinen Simo EBK3/2494
16Asikainen Petri KK-793/2364
17Ovaska Matti HyvBk3/2354
18Puuska Kari HBK3/2324
19Kiviaho Tero KoKa3/2294
20Hjort Timo PVK3/2084
21Mettälä Pasi KK-793/2014
22Fick Jukka RB2/2223
23Korkiakoski Harri I-HBS2/2183
24Teittinen Jari I-HBS2/2083
25Vihavainen Kari PBK2/1853
26Tainio Tatu PVK2/1853
27Mattila Nesto HBK2/1823
28Nykänen Petteri HBK2/1773
29Heinonen Kari PVK2/1773
30Laine Kim PVK2/1743
31Koponen Markku HSK2/1733
32Ronkainen Mika RBK2/1713
33Nissinen Tero KaKa2/1703
34Tarvainen Juha IBK2/1683
35Tainio Jarmo PVK2/1673
36Hälvä Matti RBK2/1573
37Vainio Risto TBK2/1113
38Thoménius Kari HBK1/1682
39Ylisuutari Tommi KouBK1/1632
40Virtanen Hannu PBK1/1592
41Keto Vesa PPK1/1592
42Kallio Kari RBK1/1472
43Elonen Mertsi SaBik1/1472
44Saarinen Santeri Ritz1/1372
45Kaustinen Mikko Rolli1/1342
46Pohjanen Jukka SaBik1/1262
47Öhman Kaj HBK1/1202
48Kankare Lasse HBK1/1202
49Kontio Jukka EBK1/1092
50Rimpiläinen Julius HyvBK1/1092
51Virtanen Olli PVK1/1022
52Kastell Tommi PVK1/902
53Komi Tuomas EBK1/892
54Pekkala Panu EBK1/852
55Heikkilä Joachim PPK0/1101
56Nuutinen Mauno PVK0/891
57Gröhn Mika RBK0/871
58Martikainen Klaus IBK0/841
59Liinakari Juuso HyvBk0/771
60Vatanen Esko SaBik0/761
61Poikolainen Mika I-HBS0/751
62Viitala Matti OBK0/721
63Ruotsi Pekka PVK0/681
64Häkkinen Juha PPK0/681
65Jyläs Sami PVK0/631
66Manninen Vesa KaKa0/631
67Kaikkonen Kimmo HyvBk0/601
68Palviainen Mika HyvBK0/561
69Halvari Heikki RBK0/531
70Forsblom Carl Johan HBK0/521
71Hellström Jon PPK0/521
72Hänninen Pekka HBK0/451
73Kalliomäki Pentti EBK0/391
74Nikitin Jyrki PVK0/281
75Holtari Elisa Ritz0/271

 

Pisimmät sarjat: 
Pasanen Ville 60 (ap)
Suomalainen Jari 55, 33
Särkisilta Jesse 48
Larinen Simo 39
Mettälä Pasi 36
Hälvä Matti 36
Teittinen Jari 34
Palvimo Simo 32
Stark Mika 31
Kastell Tommi 30
Tainio Tatu 30

5.-6.1.2019   10
RG10 TERVA-CUP    
      
1Mäki Henri TBO9/54915
2Rajaniemi Juha TBO9/57214
3Kallio Kari RBK8/55112
4Räisänen Tero TBO7/47410
5Kiviaho Tero KoKa6/4418
6Väyrynen Matti TBO6/4368
7Korkala Martti RBK6/4078
8Hämäläinen Mikko OBK6/4038
9Muotka Olli HBK6/3847
10Määttä Mika TAK5/3846
11Laurinolli Eemeli RBK5/3596
12Komi Tuomas EBK5/3416
13Holopainen Jussi KLK5/3416
14Pohjanen Jukka SaBik4/3215
15Laitinen Mikko KoKa4/3085
16Laine Hannu RB4/2935
17Stenman Eerik TSK4/2735
18Tuomilehto Rauno RBK4/2315
19Horn Teemu MSC3/2774
20Koponen Markku HSK3/2474
21Koskinen Arvi TBO3/2344
22Ronkainen Mika RBK3/2314
23Juola Mika OBK3/2124
24Korhonen Kimmo RBK3/2044
25Uusitalo Kari TBO3/2004
26Asikainen Petri KK-792/2243
27Tunturi Kari OBK2/2183
28Puuska Kari HBK2/2113
29Jokinen Toni HyvBK2/2093
30Halvari Heikki RBK2/2083
31Kangas Jani SeBK2/2073
32Huusko Ari Koka2/2063
33Lahtinen Markku TBO2/1893
34Heikkinen Petri ToK2/1863
35Hyvärinen Niklas HBK2/1853
36Karjalainen Juha KLK2/1803
37Lämsä Seppo OBK2/1753
38Hyvönen Kari KLK2/1713
39Keränen Matti OBK2/1653
40Koskinen Tomi KoKa2/1573
41Kumpula Jouni RBK2/1483
42Kähkönen Jouni RBK2/1483
43Tulkki Jorma OBK2/1453
44Kesti Pentti TBO2/1373
45Valkama Jaakko KeMK2/1243
46Mäkinen Kari KoKa1/1692
47Mettälä Pasi KK-791/1622
48Kokkaret Raimo TBO1/1562
49Kuusela Toni RBK1/1452
50Thoménius Kari HBK1/1412
51Järvelä Heikki KoKa1/1402
52Hälvä Matti RBK1/1372
53Kajanne Kari KeMK1/1312
54Keskinarkaus Jani RBK1/1302
55Hellström Jon PPK1/1282
56Tainio Jarmo PVK1/1262
57Ruonala Esko OBK1/1242
58Timosaari Kari TBO1/1222
59Tuhkanen Arto KLK1/1172
60Kaikkonen Saku TBO1/1082
61Heikkinen Juha TBO1/1082
62Maijala Juha OB1/1062
63Heino Tapani CST1/1062
64Okkonen Ilkka OBK1/952
65Alaluusua Sampo RBK1/852
66Keskinen Kari KoKa1/802
67Siilakka Janne ToK1/782
68Panula Kai TBO1/772
69Liimatta Auvo TBO0/1041
70Närä Erkki RBK0/1011
71Tainio Tatu PVK0/961
72Ronkainen Topi KeMK0/841
73Nakari Tiina KoKa0/821
74Viitala Matti OBK0/741
75Gynther Mika SeBK0/731
76Mänttäri Ilkka KoKa0/721
77Ikonen Aki MSC0/701
78Keinänen Juha TBO0/681
79Posio Marko RBK0/651
80Heikkilä Olli-Pekka ToK0/631
81Keto Vesa PPK0/551
82Nuutinen Mauno PVK0/541
83Kylmälä Jyrki TBO0/531
84Hernesniemi Pekka RBK0/461
85Oinonen Mikko KLK0/441
86Tertsunen Simo OSK0/411
87Hatunen Hannu TBO0/381
88Kohtala Reijo TBO0/341
89Ulen Heikki KeMK0/331
90Mehtälä Arto OBK0/321
91Vatanen Esko SaBik0/281
92Liedes Jorma KoKa0/271
93Laakso Risto RKK0/191
94Kaikkonen Raimo RKK0/81

 

Pisimmät sarjat:
Tero Kiviaho 44 (6. kierros)
Martti Korkala 41 (6. kierros)
Henri Mäki 39 (finaali)
Eemeli Laurinolli 36 (3. kierros)
Jaakko Valkama 36 (2. kierros)
Jorma Tulkki 36 (2. kierros) 
Mikko Laitinen 36 (1. kierros)
Juha Rajaniemi 35 (8. kierros)
Henri Mäki 34 (1. kierros)

2.-3.2.2019   11
RG11 SAIMAA TURNAUS    
      
1Pasanen Ville HBK9/54015
2Makkonen Marko HyvBK7/45212
3Ruuskanen Jyrki SaiBi6/46510
4Muotka Olli HBK6/4589
5Kähkönen Janne KouBK6/4088
6Seppelin Tom HBK5/3697
7Öhman Kaj HBK4/3016
8Saarenpää Ari KouBK4/2966
9Ahokas Jussi SaiBi4/2925
10Elkharam Joonas MSC4/2865
11Vartia Joonas HyvBK4/2785
12Suomalainen Jari PPK4/2765
13Pohjanen Jukka SaBik3/2694
14Sudensalmi Arto SaiBi3/2594
15Koponen Markku HSK3/2444
16Mettälä Pasi KK-793/2344
17Stenman Eerik TSK3/2284
18Ronkainen Topi KeMK3/2274
19Kultanen Matti KouBK3/2034
20Mahlio Jari IBK2/2183
21Tainio Tatu PVK2/2133
22Hyvärinen Niklas HBK2/2113
23Ylisuutari Tommi KouBK2/2033
24Häkämies Eerik BK2/1943
25Tiljander Vesa SaiBi2/1823
26Palvimo Simo KaKa2/1753
27Rimpiläinen Julius HyvBK2/1723
28Roitto Kalle BK2/1683
29Virtanen Olli PVK2/1683
30Kosonen Jaakko SaiBi2/1643
31Englund Jussi SaiBi1/1702
32Karjalainen Sami KaKa1/1632
33Kaivonen Tero TAK1/1602
34Inkinen Jarmo SaiBi1/1472
35Fick Jukka RB1/1342
36Tavi Timo SaiBi1/1312
37Rautiainen Jyri RB1/1302
38Salovaara Jesse KaKa1/1202
39Rokkanen Sami SaiBi1/1162
40Asikainen Petri KK-791/1152
41Martikainen Klaus IBK1/1142
42Viimala Isto HBK1/1112
43Pylkkänen Jarmo MSC1/1092
44Tarvainen Juha IBK1/1092
45Liinakari Juuso HyvBK1/1002
46Pirhonen Simo SaiBi1/712
47Tainio Jarmo PVK0/1121
48Ruotsi Pekka PVK0/971
49Lehikoinen Kari TAK0/921
50Nikitin Jyrki PVK0/761
51Thoménius Kari HBK0/751
52Vainio Risto TBK0/681
53Taitokari Toni IK0/681
54Taunila Jari JoKK0/591
55Rantanen Pauli HBK0/561
56Nissinen Tero KaKa0/481
57Pulli Mika SaiBi0/351
58Kankkunen Timo SaiBi0/351
59Piipponen Reijo JoKK0/341
60Cajander Karo RB0/281
61Chung Keni BK0/241
62Pälsynaho Matti HBK0/111

 

pisin sarja: Ville Pasanen 50 ja Joonas Vartia 36

23.-24.2.2019   12
RG12 JOHACON OPEN    
      
1Muotka Olli HBK9/56715
2Pasanen Ville HBK8/55013
3Auresto Toma HyvBK7/52611
4Vulli Janne TBK7/42210
5Kiviaho Tero KoKa6/3998
6Komi Tuomas EBK6/3808
7Fick Jukka KSBK5/4057
8Koponen Markku HSK5/3307
9Ronkainen Mika RBK4/3485
10Roitto Kalle BK4/3255
11Huusko Ari Koka4/3195
12Marjamäki Antti TSK4/2935
13Makkonen Marko HyvBK3/2874
14Palvimo Simo KaKa3/2794
15Rimpiläinen Julius HyvBK3/2534
16Lounamaa Joonas EBK3/2524
17Hirvonen Miikka HyvBK3/2424
18Hyvärinen Niklas HBK3/2394
19Ovaska Matti HyvBk3/2364
20Makkonen Petri HyvBK3/2294
21Virtanen Olli PVK3/2114
22Suomalainen Jari PPK2/2213
23Ampuja Tommi TAK2/2093
24Asikainen Petri KK-792/2013
25Mettälä Pasi KK-792/1903
26Lohtander Marko Ritz2/1893
27Korkiakoski Harri I-HBS2/1883
28Poikolainen Mika I-HBS2/1873
29Vartia Joonas HyvBk2/1863
30Ijäs Markku HyvBK2/1863
31Stenman Eerik TSK2/1733
32Liinakari Juuso HyvBK2/1733
33Laitila Juha HyvBK2/1603
34Laine Hannu HyvBK2/1403
35Lehikoinen Kari TAK2/1193
36Lahtinen Harri P-HBK1/1512
37Rantanen Teppo TAK1/1462
38Hellström Jon PPK1/1452
39Nissinen Tero KaKa1/1452
40Vainio Risto TBK1/1402
41Hannukkala Jussi HSK1/1352
42Kangas Jani SeBK1/1322
43Saira Tero HyvBK1/1312
44Suutari Jaakko GU1/1302
45Seppelin Tom HBK1/1252
46Viitala Matti OBK1/1242
47Karhunen Timo HyvBK1/1172
48Tainio Tatu PVK1/1132
49Pekkala Panu EBK1/1042
50Savolainen Jani CSS1/992
51Lundberg Mika P-HBK1/932
52Nuutinen Mauno PVK1/892
53Oinonen Mikko KLK0/1091
54Pollari Kari HyvBK0/971
55Hämäläinen Ville BCL0/881
56Hälvä Matti RBK0/871
57Rantanen Pauli HBK0/761
58Mattila Nesto HBK0/751
59Kaivonen Tero TAK0/701
60Ronkainen Topi KeMK0/681
61Puuska Kari HBK0/641
62Vartiainen Johanna BCL0/601
63Karjalainen Sami KaKa0/591
64Tainio Jarmo PVK0/551
65Holopainen Jussi KLK0/541
66Ylisuutari Tommi KouBK0/541
67Martikainen Klaus IBK0/521
68Tarvainen Juha IBK0/511
69Thoménius Kari HBK0/501
70Pollari Harri HyvBK0/401
71Heino Jyrki HSK0/91

 

Pisimmät sarjat:
Jari Suomalainen 47
Matti Ovaska 37

9.-10.3.2019   13
RG13 RED BALL OPEN    
      
1Rautiainen Jyri RB9/52615
2Kiviaho Tero KoKa8/56113
3Sevastyanov Arseni BK6/41110
4Timonen Jari KouBK6/3889
5Kähkönen Janne KouBK5/3687
6Fontell Lassi KouBK5/3687
7Pasanen Ville HBK5/3557
8Keto Vesa PPK5/3227
9Tuhkanen Arto KLK4/3335
10Ronkainen Mika RBK4/3205
11Hannukkala Jussi HSK4/3175
12Ronkainen Topi KeMK4/2805
13Seppelin Tom HBK3/2784
14Nissinen Tero KaKa3/2524
15Lakka Juuso RB3/2464
16Vartia Joonas HyvBk3/2424
17Poikolainen Mika I-HBS3/2394
18Ahola Risto EBK3/2374
19Stenman Eerik TSK3/2274
20Kaikko Mika IBK3/2254
21Auresto Toma HyvBK3/2204
22Marjamäki Antti TSK2/1983
23Taunila Jari JoKK2/1963
24Liinakari Juuso HyvBK2/1953
25Pohjanen Jukka SaBik2/1953
26Asikainen Petri KK-792/1873
27Hyvärinen Niklas HBK2/1873
28Kultanen Matti KouBK2/1843
29Puuska Kari HBK2/1833
30Tainio Jarmo PVK2/1803
31Raivio Kimmo KouBK2/1763
32Sipiläinen Jani SaiBi2/1733
33Muotka Olli HBK2/1713
34Laine Samuli RB2/1703
35Mettälä Pasi KK-792/1453
36Karjalainen Sami KaKa1/1692
37Fick Jukka KSBK1/1502
38Parviainen Jukka IBK1/1442
39Hellström Jon PPK1/1422
40Rimpiläinen Julius HyvBK1/1362
41Komi Tuomas EBK1/1342
42Palviainen Mika HyvBK1/1222
43Ylisuutari Tommi KouBK1/1142
44Chung Keni BK1/1082
45Roitto Kalle BK1/1082
46Vainio Risto TBK1/1072
47Kihlman Markus RB1/1022
48Loponen Risto RB0/881
49Laine Hannu HyvBK0/841
50Tondi Juha IBK0/831
51Martikainen Klaus IBK0/811
52Palvimo Simo KaKa0/781
53Tarvainen Juha IBK0/721
54Laine Panu RB0/691
55Larinen Simo EBK0/681
56Lundberg Mika P-HBK0/651
57Saarenpää Ari KouBk0/601
58Korhonen Jussi KouBK0/581
59Mäkelä Veli-Pekka KaKa0/581
60Heikkilä Joachim PPK0/571
61Helminen Aku KouBK0/571
62Virtanen Olli PVK0/561
63Saira Tero HyvBK0/441
64Kojo Juha KSBK0/431
65Vatanen Esko SaBik0/401
66Oinonen Mikko KLK0/351

 

Pisimmät sarjat: Arseni Sevastyanov 45, Janne Kähkönen 44. Keni Chung 35

23.-24.3.2019   14
RG14 ANJALANKOSKI TURNAUS 
      
1Auvinen Kim KaKa10/60616
2Mahlio Jari IBK10/63115
3Vartia Joonas HyvBk6/45410
4Timonen Jari KouBK6/4169
5Pasanen Ville HBK5/4047
6Korkiakoski Harri I-HBS5/3517
7Koponen Markku HSK5/3037
8Muotka Olli HBK4/3456
9Häkämies Eerik BK3/2584
10Sevastyanov Arseni BK3/2504
11Fick Jukka KSBK3/2494
12Stark Mika EBK3/2084
13Autio Janne KaKa3/2074
14Lundberg Mika P-HBK2/2053
15Hälvä Matti RBK2/1993
16Mettälä Pasi KK-792/1923
17Karjalainen Sami KaKa2/1803
18Kaikko Mika IBK2/1613
19Thoménius Kari HBK2/1603
20Keto Vesa PPK2/1533
21Vainio Risto TBK2/1413
22Ronkainen Topi KeMK1/1292
23Seppelin Tom HBK1/1282
24Ylisuutari Tommi KouBK1/1272
25Rantanen Pauli HBK1/1272
26Liinakari Juuso HyvBK1/1212
27Suomalainen Jari PPK1/1192
28Martikainen Klaus IBK1/1142
29Palvimo Simo KaKa1/1132
30Saira Tero HyvBK1/1132
31Hottola Janne IBK1/1072
32Nissinen Tero KaKa1/672
33Ahola Lassi IBK0/971
34Aurala Lasse IBK0/891
35Ronkainen Mika RBK0/861
36Hellström Jon PPK0/831
37Tainio Jarmo PVK0/801
38Tainio Tatu PVK0/791
39Kultanen Matti KouBK0/791
40Hyvärinen Niklas HBK0/711
41Puuska Kari HBK0/711
42Laine Hannu HyvBK0/661
43Virtanen Olli PVK0/631
44Rimpiläinen Julius HyvBK0/601
45Rautiainen Jyri RB0/571
46Nuutinen Mauno PVK0/421
47Mäkelä Veli-Pekka KaKa0/351

 

pisimmät sarjat (väh. 35):
44 Kim Auvinen
42 Kim Auvinen
37 Olli Muotka
35 Arseni Sevastyanov

6.-7.4.2019   15
RG15 APRILLIKILPAILU    
      
1Kiviaho Tero KoKa8/51314
2Mäki Henri TBO7/44512
3Laurinolli Eemeli RBK6/44510
4Tuhkanen Arto KLK6/4279
5Hämäläinen Mikko OBK5/3847
6Tunturi Kari OBK5/3717
7Laine Hannu HyvBK5/3557
8Virtanen Olli PVK5/3097
9Hälvä Matti RBK4/3025
10Asikainen Petri KK-794/2925
11Kallio Kari RBK4/2845
12Valkama Jaakko KeMK4/2415
13Autio Matti ToK3/2574
14Räisänen Tero TBO3/2254
15Rajaniemi Juha TBO3/2204
16Salo Pentti TBO3/2044
17Korkala Martti RBK3/2004
18Huusko Ari Koka2/2053
19Timosaari Kari TBO2/1513
20Juola Mika OBK2/1463
21Ronkainen Topi KeMK1/1602
22Hernesniemi Pekka RBK1/1522
23Heikkinen Juha TBO1/1362
24Niemelä Jouko RBK1/1342
25Ronkainen Mika RBK1/1312
26Martikainen Klaus IBK1/1302
27Alakunnas Ilkka RBK1/1222
28Pessa Jari ToK1/1142
29Alaviuhkola Matti ToK1/1062
30Tertsunen Simo OSK1/952
31Kokkaret Raimo TBO1/862
32Peräntie Esa ToK1/862
33Keskinarkaus Jani RBK1/822
34Maijala Juha OB1/772
35Kaikkonen Raimo RKK1/702
36Hatunen Hannu TBO0/961
37Kohtala Reijo TBO0/911
38Viitala Matti OBK0/881
39Kesti Pentti TBO0/731
40Kumpula Jouni RBK0/641
41Korhonen Kimmo RBK0/611
42Heikkinen Petri ToK0/541
43Närä Erkki RBK0/531
44Viitanen Lauri RBK0/481
45Laakso Risto RKK0/461
46Tuomilehto Rauno RBK0/431
47Alaluusua Sampo RBK0/351
48Siilakka Janne ToK0/221
49Paltto Veijo ToK0/151
50Kajanne Kari KeMK0/111

 

Pisin sarja: Arto Tuhkanen 40

4.-5.5.2019   16
RG16 FINLUX OPEN TAMPERE 
      
1Muhonen Timo HBK9/59515
2Tuhkanen Arto TKS8/56413
3Korhonen Ilkka TSK7/51011
4Rajaniemi Juha TBO6/4609
5Kallio Kari RBK6/4548
6Komi Tuomas EBK6/4148
7Laitila Juha HyvBK5/4057
8Laurinolli Eemeli RBK5/3977
9Oinonen Mikko KLK5/3236
10Kiviaho Tero KoKa5/3096
11Lahtinen Harri P-HBK4/3155
12Holopainen Jussi KLK4/3145
13Rautiainen Jyri RB4/3085
14Vulli Janne TBK4/3015
15Muotka Olli HBK4/2975
16Ampuja Tommi TAK3/2504
17Nuutinen Mauno PVK3/2504
18Ruokonen Roope Biklu3/2424
19Pöyhönen Aki GU3/2404
20Tainio Tatu PVK3/2394
21Hätinen Jori Bari3/2304
22Perä-Rouhu Ari TAK3/2294
23Hälvä Matti RBK3/2194
24Saarenpää Ari KouBk3/1954
25Leppänen Ari-Pekka TAK2/2303
26Nieminen Marko PBK2/2223
27Rantanen Mikko TAK2/2183
28Koski Ari TKS2/2033
29Rantanen Pauli HBK2/1913
30Pitkänen Seppo TSK2/1903
31Mattila Nesto HBK2/1873
32Ajomo Pertti RKS2/1843
33Häkkinen Juha PPK2/1763
34Tainio Jarmo PVK2/1753
35Viitala Matti OBK2/1723
36Asikainen Petri KK-792/1703
37Keto Vesa TSK2/1583
38Karvonen Markus HyvBK2/1443
39Salo Pentti TBO2/1383
40Granat Nico GU2/1353
41Kaivonen Tero TAK1/1492
42Suomalainen Jari PPK1/1422
43Thoménius Kari HBK1/1412
44Johansson Timo RKS1/1402
45Mahlio Jari IBK1/1282
46Järvinen Pekka TSK1/1222
47Jokitie Jesse TAK1/1172
48Lehikoinen Kari TAK1/1152
49Holtari Elisa Ritz1/1142
50Seppelin Tom HBK1/1112
51Rantanen Teppo TAK1/1062
52Taitokari Toni IK1/982
53Teittinen Jari I-HBS0/981
54Hellström Jon PPK0/961
55Pihkala Vesa TAK0/891
56Ronkainen Mika RBK0/861
57Stenman Eerik TSK0/831
58Rimpiläinen Julius HyvBK0/761
59Kangas Jani SeBK0/731
60Lahdenperä Hannu PBK0/641
61Hannukkala Jussi HSK0/621
62Ajomo Martti RKS0/611
63Vainio Risto TBK0/601
64Korkiakoski Harri I-HBS0/581
65Suutari Jaakko GU0/551
66Perä-Rouhu Yrjö TKS0/521
67Virtanen Olli PVK0/481
68Laaja Raimo TSK0/481
69Orava Juha-Pekka TKS0/471
70Hatunen Hannu TBO0/471
71Martikainen Klaus IBK0/441
72Heikkilä Joachim PPK0/411
73Rantanen Karlo TAK0/381
74Ronkainen Topi KeMK0/361
75Öhman Kaj HBK0/271
76Timosaari Kari TBO0/191
77Koskinen Arvi TBO0/121

 

Pisimmät sarjat:
GRANAT 60
MUHONEN 48, 32
SALO 39
LAHTINEN 38
HÄLVÄ 37
KOMI 37, 34
NIEMINEN 36
SEPPELIN 36
KORHONEN 36
TAINIO TATU 35
LAITILA 34
SUUTARI 32