Ranking

Täydellinen RG-lista sisältäen kilpailukohtaiset RG-pisteet
(listalla punaisella varmistaneet MM-paikan 2019)

KAISAN RG-LISTA KAUDELLA 2018-201913/ 17Osallistumiskeskiarvo75pelaajaa
Kaisa RG-lista päivitetty11.3.2019 Sijoituksen ratkaisee ensin RG-pisteet, sitten Turnausvoitot ja Voittoprosentti
#PelaajaSeuraRG-pisteetKauden kilpailutTurnaus VoitotPeli VoitotPeli PisteetPisimmät sarjat (35+)Voitto ProsenttiVähen. PisteetPiste Prosentti
$ 1Pasanen VilleHBK999464425560 (ap), 39, 36, 35, 35, 5083,12 % 11,00
$ 2Seppelin TomHBK769148351361, 38, 3673,85 % 8,44
$ 3Muotka OlliHBK73925034383774,63 % 8,11
$ 4Hämäläinen MikkoOBK6151392643081,25 % 12,20
$ 5Kiviaho TeroKoKa60904230124470,00 % 6,67
6Palvimo SimoKaKa53903626353866,67 % 5,89
7Fick JukkaKSBK501003629405464,29 %15,10
8Tuhkanen ArtoKLK49803527234668,63 % 6,13
9Komi TuomasEBK4790322430064,00 % 5,22
10Vainionpää ArtoOBK45703223283569,57 % 6,43
11Makkonen MarkoHyvBK4450272021072,97 % 8,80
12Holopainen JussiKLK4280302335065,22 % 5,25
13Laurinolli EemeliRBK407029215735, 3667,44 % 5,71
14Kallio KariRBK3961251930069,44 % 6,50
15Räisänen TeroTBO37602618874368,42 % 6,17
16Mettälä PasiKK-79371102521663653,19 %03,36
17Asikainen PetriKK-79361302624823550,00 %33,00
18Koponen MarkkuHSK3580262019061,90 % 4,38
19Suomalainen JariPPK339022197755, 4755,00 % 3,67
20Nuutinen MaunoPVK33100191724048,72 %03,30
21Rajaniemi JuhaTBO30502015083566,67 % 6,00
22Hyvärinen NiklasHBK3090211868053,85 % 3,33
23Stenman EerikTSK2990201669052,63 % 3,22
24Marjamäki AnttiTSK28411913593973,08 % 7,00
25Stark MikaEBK28401914413970,37 % 7,00
26Vartia JoonasHyvBk28502115263667,74 % 5,60
27Ronkainen MikaRBK28802016863855,56 % 3,50
28Martikainen KlausIBK28120161581040,00 %02,33
29Ronkainen TopiKeMK27100171633045,95 %02,70
30Keto VesaPPK27100161512044,44 %02,70
31Tainio TatuPVK261001616513544,44 %02,60
32Rimpiläinen JuliusHyvBK25901614703647,06 % 2,78
33Tarvainen JuhaIBK2490151501045,45 % 2,67
34Tainio JarmoPVK24100141408041,18 %02,40
35Väyrynen MattiTBO23301612095472,73 % 7,67
36Tunturi KariOBK2370161544053,33 % 3,29
37Puuska KariHBK2390141381043,75 % 2,56
38Liinakari JuusoHyvBK2390141364043,75 % 2,56
39Virtanen OlliPVK22110111266033,33 %02,00
40Korkala MarttiRBK21301611264172,73 % 7,00
41Teittinen JariI-HBS2160151203055,56 % 3,50
42Pohjanen JukkaSaBik2190121294040,00 % 2,33
43Rautiainen JyriRB203112858075,00 % 6,67
44Mäki HenriTBO2041118423957,89 % 5,00
45Sevastyanov ArseniBK2020138844576,47 % 10,00
46Kähkönen JanneKouBK20301510814471,43 % 6,67
47Kaijansaari SimoOBK194014109335, 3563,64 % 4,75
48Laaksonen KimABTku18111272050, 39, 35100,00 % 18,00
49Timonen JariKouBK18201388941, 4176,47 % 9,00
50Määttä MikaTAK18401411483963,64 % 4,50
51Korkiakoski HarriI-HBS1860121143050,00 % 3,00
52Ylisuutari TommiKouBK1860121119050,00 % 3,00
53Nissinen TeroKaKa1860121056050,00 % 3,00
54Mattila NestoHBK1860111037047,83 % 3,00
55Öhman KajHBK1860111003047,83 % 3,00
56Thoménius KariHBK189091109033,33 % 2,00
57Hirvonen MiikkaHyvBK1730131000068,42 % 5,67
58Vulli JanneTBK174011821057,89 % 4,25
59Chung KeniBK1750129053554,55 % 3,40
60Poikolainen MikaI-HBS177010972041,67 % 2,43
61Hellström JonPPK179081035030,77 % 1,89
62Auresto TomaHyvBK163010832062,50 % 5,33
63Huusko AriKoka166010992045,45 % 2,67
64Vatanen EskoSaBik16907851028,00 % 1,78
65Lehikoinen KariTAK15807882030,43 % 1,88
66Gröhn MikaRBK14208647066,67 % 7,00
67Kontio JukkaEBK14409797052,94 % 3,50
68Hälvä MattiRBK147078793633,33 % 2,00
69Häkkinen JuhaPPK14707873033,33 % 2,00
70Vainio RistoTBK14806808027,27 % 1,75
71Pessa JariToK13209657069,23 % 6,50
72Horn TeemuMSC133010763062,50 % 4,33
73Hannukkala JussiHSK13409854052,94 % 3,25
74Rantanen TeppoTAK13409848052,94 % 3,25
75Kultanen MattiKouBK13409745052,94 % 3,25
76Heinonen KariPVK13508753044,44 % 2,60
77Laitila JuhaHyvBK13508737044,44 % 2,60
78Kaivonen TeroTAK13805861023,81 % 1,63
79Särkisilta JesseEBK122096734869,23 % 6,00
80Lämsä SeppoOBK12308677057,14 % 4,00
81Laitinen MikkoKoKa124087773650,00 % 3,00
82Kaikkonen KimmoHyvBK12408734050,00 % 3,00
83Juola MikaOBK125076974041,18 % 2,40
84Heikkinen PetriToK12507693041,18 % 2,40
85Kumpula JouniRBK12507685041,18 % 2,40
86Ruuskanen JyrkiSaiBi11206535060,00 % 5,50
87Lounamaa JoonasEBK11308631057,14 % 3,67
88Koskinen TomiKoKa11308617057,14 % 3,67
89Koskinen ArviTBO11407681046,67 % 2,75
90Tuomilehto RaunoRBK11407571046,67 % 2,75
91Ruotsi PekkaPVK11605679029,41 % 1,83
92Oinonen MikkoKLK11704703022,22 % 1,57
93Viitala MattiOBK11803677015,79 % 1,38
94Lakka JuusoRB10208583066,67 % 5,00
95Karjalainen JuhaKLK10208573066,67 % 5,00
96Lahtinen HarriP-HBK10207587063,64 % 5,00
97Häkämies EerikBK10207557063,64 % 5,00
98Mänttäri IlkkaKoKa10307623053,85 % 3,33
99Roitto KalleBK10307601053,85 % 3,33
100Ruokonen RoopeBiklu10307599053,85 % 3,33
101Rokkanen SamiSaiBi10306564050,00 % 3,33
102Saarenpää AriKouBk10306507050,00 % 3,33
103Rontu TomiTAK10505563033,33 % 2,00
104Nikitin JyrkiPVK10604536025,00 % 1,67
105Hänninen JuhoMSC91075073577,78 % 9,00
106Hummelin MikaJBS9106437075,00 % 9,00
107Sudensalmi ArtoSaiBi9207576063,64 % 4,50
108Mahlio JariIBK92075673563,64 % 4,50
109Jokinen ToniHyvBK9306582050,00 % 3,00
110Laine HannuHyvBK9306517050,00 % 3,00
111Hyvönen KariKLK9306502050,00 % 3,00
112Kangas JaniSeBK9405593038,46 % 2,25
113Halvari HeikkiRBK9405564038,46 % 2,25
114Elonen MertsiSaBik9603586020,00 % 1,50
115Rantanen PauliHBK9603475020,00 % 1,50
116Ovaska MattiHyvBk82064713760,00 % 4,00
117Kaikko MikaIBK8305500045,45 % 2,67
118Karvonen MarkusHyvBK8305492045,45 % 2,67
119Ijäs MarkkuHyvBK8305487045,45 % 2,67
120Heikkinen JuhaTBO8305478045,45 % 2,67
121Hernesniemi PekkaRBK8404499033,33 % 2,00
122Gynther MikaSeBK8503535023,08 % 1,60
123Pekkala PanuEBK8602464014,29 % 1,33
124Nykänen JuhoKaKa7106382075,00 % 7,00
125Fontell LassiKouBK7105368071,43 % 7,00
126Mussalo JoniBK72054343655,56 % 3,50
127Korhonen KimmoRBK7205377055,56 % 3,50
128Taunila JariJoKK7304464040,00 % 2,33
129Päivinen TeroPVK7304425040,00 % 2,33
130Larinen SimoEBK74034023927,27 % 1,75
131Palviainen MikaHyvBK7403365027,27 % 1,75
132Rautiainen MarkoJBS6105366071,43 % 6,00
133Lahtinen MarkkuTBO6204377050,00 % 3,00
134Raivio KimmoKouBK6204355050,00 % 3,00
135Nakari TiinaKoKa6204353050,00 % 3,00
136Sipiläinen JaniSaiBi6204328050,00 % 3,00
137Keränen MattiOBK6204324050,00 % 3,00
138Elkharam JoonasMSC6204318050,00 % 3,00
139Laine KimPVK6303361033,33 % 2,00
140Tulkki JormaOBK63033513633,33 % 2,00
141Karjalainen SamiKaKa6402464020,00 % 1,50
142Heino TapaniCST6402361020,00 % 1,50
143Jäntti MikkoRitz51043263766,67 % 5,00
144Pylkkänen LasseMSC5104324066,67 % 5,00
145Pöyhönen AkiGU5104295066,67 % 5,00
146Ahokas JussiSaiBi5104292066,67 % 5,00
147Paronen IlariJoKK5104290066,67 % 5,00
148Leppiaho MarkusJamP5104285066,67 % 5,00
149Ahola JoniEBK5203386042,86 % 2,50
150Laine SamuliRB5203340042,86 % 2,50
151Loponen RistoRB52033363642,86 % 2,50
152Ranta MikkoBrode52033223542,86 % 2,50
153Siilakka JanneToK5203289042,86 % 2,50
154Hänninen PekkaHBK5203288042,86 % 2,50
155Viimala IstoHBK5203280042,86 % 2,50
156Sirkelä VilleSaBik5302312025,00 % 1,67
157Pollari KariHyvBK5401380011,11 % 1,25
158Närä ErkkiRBK5401378011,11 % 1,25
159Pollari HarriHyvBK5401217011,11 % 1,25
160Nordblom AkuTBK4103289060,00 % 4,00
161Ahola RistoEBK4103237060,00 % 4,00
162Makkonen PetriHyvBK4103229060,00 % 4,00
163Olli MarkusRB4103216060,00 % 4,00
164Hjort TimoPVK4103208060,00 % 4,00
165Uusitalo KariTBO4103200060,00 % 4,00
166Tavi TimoSaiBi4202294033,33 % 2,00
167Pekkola JanneKaKa4202287033,33 % 2,00
168Puustinen VesaEBK4202276033,33 % 2,00
169Saarinen SanteriEBK4202270033,33 % 2,00
170Tondi JuhaIBK4202261033,33 % 2,00
171Kajanne KariKeMK4202260033,33 % 2,00
172Järvelä HeikkiKoKa4202245033,33 % 2,00
173Alaluusua SampoRBK4202242033,33 % 2,00
174Korhonen JussiKouBK4202237033,33 % 2,00
175Kähkönen JouniRBK4202222033,33 % 2,00
176Keskinen KariKoKa4202210033,33 % 2,00
177Maijala JuhaOB4202181033,33 % 2,00
178Kuusela ToniRBK4301288014,29 % 1,33
179Heikkilä JoachimPPK4301287014,29 % 1,33
180Lundberg MikaP-HBK4301252014,29 % 1,33
181Asp KajEBK4301227014,29 % 1,33
182Malmi JariOBK4301225014,29 % 1,33
183Jyläs SamiPVK440018800,00 % 1,00
184Wiiala MikkoKaKa3102218050,00 % 3,00
185Auvinen KimKaKa3102215050,00 % 3,00
186Lahtinen JarmoKouBK3102211050,00 % 3,00
187Jokitie JesseTAK3102210050,00 % 3,00
188Ampuja TommiTAK3102209050,00 % 3,00
189Ajomo PerttiRKS3102207050,00 % 3,00
190Alakunnas IlkkaRBK3102200050,00 % 3,00
191Lohtander MarkoRitz3102189050,00 % 3,00
192Jokelin ToniKouBK3102186050,00 % 3,00
193Lampimäki PasiTAK3102186050,00 % 3,00
194Savolainen JarkkoBiklu3102186050,00 % 3,00
195Vihavainen KariPBK3102185050,00 % 3,00
196Tiljander VesaSaiBi3102182050,00 % 3,00
197Verho PekkaEBK3102179050,00 % 3,00
198Jokinen SamiTBK3102179050,00 % 3,00
199Auvinen ArtoJäKe3102177050,00 % 3,00
200Nykänen PetteriHBK3102177050,00 % 3,00
201Rantanen MikkoTAK3102176050,00 % 3,00
202Vesterinen KariJoKK3102173050,00 % 3,00
203Hätinen JoriBari3102167050,00 % 3,00
204Kosonen JaakkoLK3102164050,00 % 3,00
205Sipola PekkaRBK3102162050,00 % 3,00
206Sirén MarkkuTAK3102159050,00 % 3,00
207Kesti PenttiTBO3102137050,00 % 3,00
208Valkama JaakkoKeMK31021243650,00 % 3,00
209Tiainen TomiRBK3102121050,00 % 3,00
210Silonsaari JouniMLS3102114050,00 % 3,00
211Kantanen JuhaWKS3201205020,00 % 1,50
212Kankare LasseHBK3201200020,00 % 1,50
213Salovaara JesseBK3201197020,00 % 1,50
214Kaikkonen SakuOB3201196020,00 % 1,50
215Keskinarkaus JaniRBK3201189020,00 % 1,50
216Parviainen JukkaIBK3201186020,00 % 1,50
217Heikkilä Olli-PekkaToK3201185020,00 % 1,50
218Kalliomäki PenttiEBK3201179020,00 % 1,50
219Saira TeroHyvBK3201175020,00 % 1,50
220Kankkunen TimoSaiBi3201163020,00 % 1,50
221Kokkaret RaimoTBO3201162020,00 % 1,50
222Okkonen IlkkaOBK3201141020,00 % 1,50
223Marttinen KimmoKaKa3201140020,00 % 1,50
224Laakso RistoRKK3201109020,00 % 1,50
225Hatunen HannuTBO330015200,00 % 1,00
226Liedes JormaKoKa330014300,00 % 1,00
227Englund JussiSaiBi2101170033,33 % 2,00
228Mäkinen KariKoKa2101169033,33 % 2,00
229Virtanen HannuPBK2101159033,33 % 2,00
230Lehtovirta JanneKouBK2101155033,33 % 2,00
231Kärsämänoja TomiOBK2101154033,33 % 2,00
232Koljonen MikaEBK2101151033,33 % 2,00
233Alander AhtoHSK2101150033,33 % 2,00
234Muhonen TimoHBK2101150033,33 % 2,00
235Inkinen JarmoLK2101147033,33 % 2,00
236Hämäläinen HeimoHBK2101145033,33 % 2,00
237Hämäläinen SimoHyvBK2101134033,33 % 2,00
238Kaustinen MikkoRolli2101134033,33 % 2,00
239Autio JanneKaKa2101133033,33 % 2,00
240Pullinen JyrkiKCM2101130033,33 % 2,00
241Tiitta JukkaJoKK2101130033,33 % 2,00
242Suutari JaakkoGU2101130033,33 % 2,00
243Juhanila MarkkuP-HBK2101129033,33 % 2,00
244Ruonala EskoOBK2101124033,33 % 2,00
245Väisänen HenriTBK2101123033,33 % 2,00
246Timosaari KariTBO2101122033,33 % 2,00
247Hollanti TuomasKoKa2101120033,33 % 2,00
248Autio MattiToK2101117033,33 % 2,00
249Karhunen TimoHyvBK2101117033,33 % 2,00
250Tähtinen JarnoMLS2101114033,33 % 2,00
251Shakil SaaniBiklu2101112033,33 % 2,00
252Korhonen IlkkaTKS2101111033,33 % 2,00
253Pylkkänen JarmoMSC2101109033,33 % 2,00
254Vänttinen TommiRKS2101107033,33 % 2,00
255Ajomo MarttiRKS2101105033,33 % 2,00
256Kihlman MarkusRB2101102033,33 % 2,00
257Savolainen JaniCSS210199033,33 % 2,00
258Kastell TommiPVK210190033,33 % 2,00
259Tennilä IiroBiklu210185033,33 % 2,00
260Jokinen JennaHyvBK210181033,33 % 2,00
261Panula KaiTBO210177033,33 % 2,00
262Pirhonen SimoSaiBi210171033,33 % 2,00
263Leppänen Ari-PekkaTAK210164033,33 % 2,00
264Liimatta AuvoOBK220018600,00 % 1,00
265Mäkelä Veli-PekkaKaKa220014300,00 % 1,00
266Posio MarkoRBK220013300,00 % 1,00
267Kylmälä JyrkiTBO220012900,00 % 1,00
268Manninen VesaKaKa220012300,00 % 1,00
269Niemelä JoukoRBK220012100,00 % 1,00
270Ikonen AkiMSC220011900,00 % 1,00
271Alaviuhkola MattiToK220011400,00 % 1,00
272Helminen AkuKouBK22009800,00 % 1,00
273Forsblom Carl JohanHBK22009300,00 % 1,00
274Laukka HannuOBK22008100,00 % 1,00
275Kaikkonen RaimoRKK22004800,00 % 1,00
276Pälsynaho MattiHBK22003800,00 % 1,00
277Kinnunen MarttiKLK11009600,00 % 1,00
278Pursiainen RikuHyvBk11009500,00 % 1,00
279Vanhala MattiKaKa11009100,00 % 1,00
280Lehto TomiBiklu11009100,00 % 1,00
281Hämäläinen VilleBCL11008800,00 % 1,00
282Väyrynen RiikkaWPT11008600,00 % 1,00
283Vanninen VesaKouBK11008400,00 % 1,00
284Fredriksson TommiEBK11008000,00 % 1,00
285Ristiluoma AleksiBiklu11008000,00 % 1,00
286Sinisalo Veli-PekkaRKS11007600,00 % 1,00
287Jarkko MattiMLS11007500,00 % 1,00
288Kukkola VilleKouBK11007400,00 % 1,00
289Heikkilä JariMSC11007200,00 % 1,00
290Heinonen TapioSaBik110071380,00 % 1,00
291Pohjola PetriPVK11007000,00 % 1,00
292Laine PanuRB11006900,00 % 1,00
293Keinänen JuhaTBO11006800,00 % 1,00
294Taitokari ToniIK11006800,00 % 1,00
295Vartiainen JohannaBCL11006000,00 % 1,00
296Päivinen JarnoHyvBK11005800,00 % 1,00
297Rantanen KarloTAK11005300,00 % 1,00
298Toropainen TuomasJoKK11005200,00 % 1,00
299Laaksonen JussiTBK11005200,00 % 1,00
300Laakso Veli-MikkoRKK11005000,00 % 1,00
301Ahola AriKoKa11004300,00 % 1,00
302Kojo JuhaKSBK11004300,00 % 1,00
303Viitanen LauriRBK11004200,00 % 1,00
304Tertsunen SimoOBK11004100,00 % 1,00
305Raski ReijoOBK11003700,00 % 1,00
306Huupponen JanneSaBik11003600,00 % 1,00
307Pulli MikaSaiBi11003500,00 % 1,00
308Stenroos AriJoKK11003400,00 % 1,00
309Kohtala ReijoTBO11003400,00 % 1,00
310Piipponen ReijoJoKK11003400,00 % 1,00
311Ulen HeikkiKeMK11003300,00 % 1,00
312Mehtälä ArtoOBK11003200,00 % 1,00
313Cajander KaroSaiBi11002800,00 % 1,00
314Holtari ElisaRitz11002700,00 % 1,00
315Ström MickeCCA11002400,00 % 1,00
316Heino JyrkiHSK1100900,00 % 1,00
K A I S A   S E U R A R A N K I N G
11.3.2019
#SeuraPisteetKilpailutTurnausvoitotVoitotPisteetEri pelaajia
1HBK3888572421945017
2HyvBK2527701571408423
3RBK2377311461321922
4OBK2135811301135518
5PVK16371088935913
6EBK15747097882316
7TBO15640197806316
8KoKa13137085730412
9KLK1222908369326
10KouBK10830071610914
11KaKa10432064588712
12PPK953805456845
13TAK8736051535912
14KK-79762405146482
15IBK763004645966
16BK671604535786
17TSK571313930282
18SaiBi5719034323812
19I-HBS561903733183
20SaBik532902431506
21KSBK521103629832
22HSK511403630324
23RB471213025047
24TBK411602322726
25MSC381102622127
26ToK371402120556
27KeMK351402120504
28JoKK20901111777
29Biklu19801111536
30ABTku1811127201
31SeBK1790811282
32P-HBK166099683
33JBS1520118032
34Ritz93065423
35RKS84044954
36GU72054252
37OB74033772
38MLS63033033
39CST64023611
40RKK65012073
41JamP51042851
42PBK52033442
43LK52033112
44Bari31021671
45WKS32012051
46Rolli21011341
47KCM21011301
48TKS21011111
49WPT1100861
50IK1100681
51CCA1100241
PDF-tiedostoKaisan_Rankinglista_kaudella_2018-2019 RG13 jälkeen.pdf (768 kB)
Päivitetty RG13 jälkeen (11.3.2019)
PDF-tiedostoKaisan_Rankinglista_kaudella_2018-2019 RG12 jälkeen.pdf (755 kB)
Päivitetty RG12 jälkeen (25.2.2019)
PDF-tiedostoKaisan_Rankinglista_kaudella_2018-2019 RG11 jälkeen.pdf (740 kB)
Päivitetty RG11 jälkeen (4.2.2019)
PDF-tiedostoKaisan_Rankinglista_kaudella_2018-2019 RG10 jälkeen.pdf (705 kB)
Päivitetty RG10 jälkeen (6.1.2019)
PDF-tiedostoKaisa_voitot_kautta_aikain.pdf (1.2 MB)
Kaikki RG-kisat TOP3 päiv. 11/2018
PDF-tiedostoKaisa_SM-mitalit_kautta_aikain.pdf (986 kB)
Kaikki SM mitalit päiv. 11/2018
PDF-tiedostoSBIL_kaisa_kilpailut_kautta_aikain.pdf (3.1 MB)
Kronologinen järjestys päiv. 11/2018
PDF-tiedostoSBIL_kaisa_kilpailut_TOP3.pdf (2.1 MB)
RG-kisat maraton TOP3 päiv. 11/2018