Kaisa MM 2010

 

Kaisa MM-kilpailu 2010 Kotka Lopputulokset

1 Rautiainen Marko FIN - 11/665        
2 Pohjola Petri FIN - 9/623          
3 Simojoki Markku FIN - 8/590        
4 Heiskanen Aki FIN - 7/513          
5 Lahtinen Jarmo FIN - 7/481        
6 Kulmala Pasi FIN - 7/456          
7 Auresto Toma FIN - 6/449        
8 Koponen Markku FIN - 6/447        
9 Ahola Jarno FIN - 6/438          
10 Pasanen Ville FIN - 6/414          
11 Ahola Joni FIN - 5/350            
12 Juhanila Markku FIN - 5/349          
13 Lehtimäki Mika FIN - 5/336          
14 Horn Teemu FIN - 5/327          
15 Laitila Juha FIN - 5/317            
16 Kähkönen Janne FIN - 4/356          
17 Sipiläinen Jani FIN - 4/339          
18 Mahlio Jari FIN - 4/329            
19 Rautiainen Jyri FIN - 4/321          
20 Ijäs Markku FIN - 4/318          
21 Ruuskanen Jyrki FIN - 4/315          
22 Tavi Timo FIN - 4/308            
23 Rusi Jukka FIN - 4/297            
24 Lahtinen Harri FIN - 4/293          
25 Roitto Kalle FIN - 4/289            
26 Pomell Petri FIN - 4/288          
27 Holopainen Jussi FIN - 4/288          
28 Grünn Lennart FIN - 4/276          
29 Timonen Jari FIN - 4/273          
30 Laatunen Pekka FIN - 3/281          
31 Mäkinen Santeri FIN - 3/260          
32 Ylikerttula Kai FIN - 3/260          
33 Helläkoski Altti FIN - 3/251          
34 Tuhkanen Arto FIN - 3/247          
35 Suomalainen Jari FIN - 3/246          
36 Tarvainen Juha FIN - 3/244          
37 Karttunen Sami FIN - 3/242          
38 Johansson Kari FIN - 3/241          
39 Holopainen Kai FIN - 3/239          
40 Pesola Kristian FIN - 3/232          
41 Kokko Henri FIN - 3/230          
42 Kovalainen Jouko FIN - 3/226          
43 Kunnari Hannu FIN - 3/207          
44 Laine Kim FIN - 3/186            
45 Mettälä Pasi FIN - 2/228          
46 Stark Mika FIN - 2/227            
47 Turunen Tommi FIN - 2/225          
48 Pesonen Kari FIN - 2/217          
49 Jarkko Matti FIN - 2/212          
50 Hämäläinen Simo FIN - 2/200        
51 Tunturi Kari FIN - 2/198          
52 Karttunen Timo FIN - 2/193          
53 Denisov Aleksei RUS - 2/181          
54 Seppelin Tom FIN - 2/179          
55 Pukhlenko Aleksander RUS - 2/176        
56 Vanninen Vesa FIN - 2/175          
57 Hämäläinen Jesse FIN - 2/174        
58 Stenman Eerik FIN - 2/172          
59 Hakala Kimmo FIN - 2/171          
60 Närä Erkki FIN - 2/170            
61 Alamäki Jaakko FIN - 2/148          
62 Silonsaari Jouni FIN - 2/143          
63 Koso Ismo FIN - 1/178            
64 Asikainen Petri FIN - 1/161          
65 Helanto Janne FIN - 1/156          
66 Huusko Ari FIN - 1/151            
67 Kuisma Kalevi FIN - 1/151          
68 Tulkki Jorma FIN - 1/145          
69 Komi Tuomas FIN - 1/144          
70 Järvinen Ari FIN - 1/143          
71 Kiviaho Tero FIN - 1/141          
72 Ahola Ari FIN - 1/140            
73 Forsblom C-J FIN - 1/136          
74 Ylisuutari Tommi FIN - 1/136          
75 Pullinen Jyrki FIN - 1/135          
76 Kaijansaari Simo FIN - 1/129          
77 Knuuti Aleksi FIN - 1/127          
78 Sudensalmi Arto FIN - 1/126          
79 Vanhala Matti FIN - 1/123          
80 Nikitin Jyrki FIN - 1/121            
81 Gröhn Mika FIN - 1/119            
82 Gustafsson Richard FIN - 1/118        
83 Väyrynen Hannu FIN - 1/117          
84 Hannukkala Jussi FIN - 1/115          
85 Petuhov Andrey RUS - 1/113          
86 Thoménius Kari FIN - 1/109          
87 Lehtinen Kauko FIN - 1/105          
88 Magzhanov Aleksei RUS - 1/101        
89 Kaikkonen Kimmo FIN - 1/100        
90 Lyapustin Aleksander RUS - 1/86        
91 Hellström Jon FIN - 1/80          
92 Riikonen Harri FIN - 1/80          
93 Stenfors Jarkko FIN - 1/70          
94 Williams Emyr WAL - 1/66          
95 Rokkanen Sami FIN - 0/100          
96 Arponen Jani FIN - 0/98          
97 Luoma-Aho Mika FIN - 0/98          
98 Hämäläinen Mikko FIN - 0/96          
99 Kaikko Mika FIN - 0/95            
100 Saarinen Jari FIN - 0/90          
101 Solovev Aleksei RUS - 0/82          
102 Räisänen Jorma FIN - 0/81          
103 Kallio Kari FIN - 0/81            
104 Korhonen Ilkka FIN - 0/80          
105 Ivanoff Mika FIN - 0/80            
106 Pekkola Janne FIN - 0/79          
107 Wiiala Mikko FIN - 0/77            
108 Ruikka Tuomo FIN - 0/75          
109 Pietikäinen Matti FIN - 0/73          
110 Markotsninsky Janusz BLR - 0/72        
111 Nhu Hung Nguyen VND - 0/71        
112 Heinonen Kari FIN - 0/60          
113 Tainio Jarmo FIN - 0/55          
114 Kalliomäki Pentti FIN - 0/55          
115 Abdyushev Vladimir RUS - 0/54        
116 Kakko Ilpo FIN - 0/53            
117 Lämsä Seppo FIN - 0/53          
118 Nieminen Marko FIN - 0/53          
119 Käki Lasse FIN - 0/53            
120 Larinen Simo FIN - 0/44          
121 Stenberg Janne FIN - 0/44          
122 Koski Kari FIN - 0/42            
123 Laurila Vesa FIN - 0/42            
124 Nyman Jarmo FIN - 0/39          
125 Lukkari Juuso FIN - 0/38          
126 Ahlgren Esa FIN - 0/38            
127 Jaakola Juha FIN - 0/36          
128 Nykänen Juho FIN - 0/35          
129 Westman Mona FIN - 0/33          
130 Kärsämänoja Tomi FIN - 0/32        
131 Surakka Heikki FIN - 0/26          
132 Salyuk Vladimir RUS - 0/22          
133 Tuominen Rauno FIN - 0/21          
134 Polevoi Vadim GER - 0/0


Pisin sarja: 58 (Marko Rautiainen FIN)

First (1st) Round
 PlayerResultPlayer
1Forsblom C-JFIN60-55Pekkola JanneFIN
2Tavi TimoFIN40v-36Tunturi KariFIN
3Jaakola JuhaFIN24-60Timonen JariFIN
4Mahlio JariFIN60-47Korhonen IlkkaFIN
5Polevoi VadimGER0-60Hellström JonFIN
6Mäkinen SanteriFIN60-24Ylikerttula KaiFIN
7Kunnari HannuFIN60-39Ylisuutari TommiFIN
8Tulkki JormaFIN60-46Saarinen JariFIN
9Seppelin TomFIN60-37Petuhov AndreyRUS
10Rautiainen MarkoFIN60-23Räisänen JormaFIN
11Koponen MarkkuFIN60-47Arponen JaniFIN
12Stenfors JarkkoFIN59v-56Ahola AriFIN
13Auresto TomaFIN60-41Ivanoff MikaFIN
14Abdyushev VladimirRUS34-60Mettälä PasiFIN
15Heiskanen AkiFIN60-51Jarkko MattiFIN
16Lukkari JuusoFIN0-60Hakala KimmoFIN
17Kokko HenriFIN60-45Wiiala MikkoFIN
18Kiviaho TeroFIN60-3Williams EmyrWAL
19Pomell PetriFIN60-22Nikitin JyrkiFIN
20Karttunen SamiFIN60-24Tainio JarmoFIN
21Lahtinen JarmoFIN60-43Rokkanen SamiFIN
22Larinen SimoFIN39-60Ahola JarnoFIN
23Pukhlenko AleksanderRUS60-56Huusko AriFIN
24Karttunen TimoFIN59-60Gustafsson RichardFIN
25Helläkoski AlttiFIN60-44Kalliomäki PenttiFIN
26Kakko IlpoFIN51-52vHolopainen JussiFIN
27Ruuskanen JyrkiFIN60-44Solovev AlekseiRUS
28Westman MonaFIN11-60Alamäki JaakkoFIN
29Turunen TommiFIN60-43Kaikko MikaFIN
30Suomalainen JariFIN60-33Lehtinen KaukoFIN
31Nykänen JuhoFIN35-60Komi TuomasFIN
32Magzhanov AlekseiRUS33-60Lehtimäki MikaFIN
33Tuhkanen ArtoFIN31-60Kulmala PasiFIN
34Hämäläinen SimoFIN60-0Surakka HeikkiFIN
35Riikonen HarriFIN14-60Stark MikaFIN
36Kaikkonen KimmoFIN60-60hKähkönen JanneFIN
37Kaijansaari SimoFIN41-60Thoménius KariFIN
38Pesola KristianFIN60-40Hannukkala JussiFIN
39Lahtinen HarriFIN60-11Heinonen KariFIN
40Pullinen JyrkiFIN60-12Stenman EerikFIN
41Nhu Hung NguyenVND56-60Rusi JukkaFIN
42Vanhala MattiFIN39-60Knuuti AleksiFIN
43Hämäläinen JesseFIN31-60Horn TeemuFIN
44Roitto KalleFIN60-44Ruikka TuomoFIN
45Hämäläinen MikkoFIN46-60Gröhn MikaFIN
46Juhanila MarkkuFIN60-42Vanninen VesaFIN
47Närä ErkkiFIN60-50Luoma-Aho MikaFIN
48Lämsä SeppoFIN40-60Kovalainen JoukoFIN
49Sipiläinen JaniFIN60-28Kallio KariFIN
50Salyuk VladimirRUS1-60Simojoki MarkkuFIN
51Silonsaari JouniFIN60-28Koski KariFIN
52Ahlgren EsaFIN17-60Pesonen KariFIN
53Kärsämänoja TomiFIN15-60Holopainen KaiFIN
54Ahola JoniFIN60-26Lyapustin AleksanderRUS
55Pietikäinen MattiFIN53-60Tarvainen JuhaFIN
56Pohjola PetriFIN60-39Nieminen MarkoFIN
57Pasanen VilleFIN60-34Laurila VesaFIN
58Rautiainen JyriFIN60-46Sudensalmi ArtoFIN
59Markotsninsky JanuszBLR31-60Johansson KariFIN
60Ijäs MarkkuFIN60-9Tuominen RaunoFIN
61Asikainen PetriFIN46-60Laine KimFIN
62Järvinen AriFIN60-33Stenberg JanneFIN
63Kuisma KaleviFIN38-60Denisov AlekseiRUS
64Nyman JarmoFIN2-60Laitila JuhaFIN
65Väyrynen HannuFIN60-35Käki LasseFIN
66Grünn LennartFIN7-60Laatunen PekkaFIN
67Koso IsmoFIN59-60Helanto JanneFIN



 

 Second (2nd) Round
 PlayerResultPlayer
1Forsblom C-JFIN50-60Tavi TimoFIN
2Pekkola JanneFIN24-60Tunturi KariFIN
3Jaakola JuhaFIN12-60Mahlio JariFIN
4Timonen JariFIN60-33Korhonen IlkkaFIN
5Polevoi VadimGER0-60Mäkinen SanteriFIN
6Hellström JonFIN0-60Ylikerttula KaiFIN
7Kunnari HannuFIN60-48Tulkki JormaFIN
8Ylisuutari TommiFIN60-44Saarinen JariFIN
9Seppelin TomFIN14-60Rautiainen MarkoFIN
10Petuhov AndreyRUS60-58Räisänen JormaFIN
11Koponen MarkkuFIN60-6Stenfors JarkkoFIN
12Arponen JaniFIN51-60Ahola AriFIN
13Auresto TomaFIN60-20Abdyushev VladimirRUS
14Ivanoff MikaFIN39-60Mettälä PasiFIN
15Heiskanen AkiFIN60-38Lukkari JuusoFIN
16Jarkko MattiFIN60-44Hakala KimmoFIN
17Kokko HenriFIN60-41Kiviaho TeroFIN
18Wiiala MikkoFIN32-60Williams EmyrWAL
19Pomell PetriFIN25-60Karttunen SamiFIN
20Nikitin JyrkiFIN60-31Tainio JarmoFIN
21Lahtinen JarmoFIN60-5Larinen SimoFIN
22Rokkanen SamiFIN57-60Ahola JarnoFIN
23Pukhlenko AleksanderRUS48-60Karttunen TimoFIN
24Huusko AriFIN60-15Gustafsson RichardFIN
25Helläkoski AlttiFIN60-2Kakko IlpoFIN
26Kalliomäki PenttiFIN11-60Holopainen JussiFIN
27Ruuskanen JyrkiFIN60-22Westman MonaFIN
28Solovev AlekseiRUS38-60Alamäki JaakkoFIN
29Turunen TommiFIN51-60Suomalainen JariFIN
30Kaikko MikaFIN52-60Lehtinen KaukoFIN
31Nykänen JuhoFIN0-60Magzhanov AlekseiRUS
32Komi TuomasFIN53-60Lehtimäki MikaFIN
33Tuhkanen ArtoFIN60-54Hämäläinen SimoFIN
34Kulmala PasiFIN60-26Surakka HeikkiFIN
35Riikonen HarriFIN60-29Kaikkonen KimmoFIN
36Stark MikaFIN51-60Kähkönen JanneFIN
37Kaijansaari SimoFIN60-14Pesola KristianFIN
38Thoménius KariFIN49-60Hannukkala JussiFIN
39Lahtinen HarriFIN60-36Pullinen JyrkiFIN
40Heinonen KariFIN49-60Stenman EerikFIN
41Nhu Hung NguyenVND15-60Vanhala MattiFIN
42Rusi JukkaFIN60-39Knuuti AleksiFIN
43Hämäläinen JesseFIN60-49Roitto KalleFIN
44Horn TeemuFIN60-31Ruikka TuomoFIN
45Hämäläinen MikkoFIN50-60Juhanila MarkkuFIN
46Gröhn MikaFIN35-60Vanninen VesaFIN
47Närä ErkkiFIN60-13Lämsä SeppoFIN
48Luoma-Aho MikaFIN48-60Kovalainen JoukoFIN
49Sipiläinen JaniFIN60-21Salyuk VladimirRUS
50Kallio KariFIN53-60Simojoki MarkkuFIN
51Silonsaari JouniFIN60-21Ahlgren EsaFIN
52Koski KariFIN14-60Pesonen KariFIN
53Kärsämänoja TomiFIN17-60Ahola JoniFIN
54Holopainen KaiFIN51-60Lyapustin AleksanderRUS
55Pietikäinen MattiFIN20-60Pohjola PetriFIN
56Tarvainen JuhaFIN60-14Nieminen MarkoFIN
57Pasanen VilleFIN60-53Rautiainen JyriFIN
58Laurila VesaFIN8-60Sudensalmi ArtoFIN
59Markotsninsky JanuszBLR41-60Ijäs MarkkuFIN
60Johansson KariFIN60-12Tuominen RaunoFIN
61Asikainen PetriFIN60-25Järvinen AriFIN
62Laine KimFIN60-11Stenberg JanneFIN
63Kuisma KaleviFIN60-37Nyman JarmoFIN
64Denisov AlekseiRUS15-60Laitila JuhaFIN
65Väyrynen HannuFIN20-60Grünn LennartFIN
66Käki LasseFIN18-60Koso IsmoFIN
67Laatunen PekkaFIN60-53Helanto JanneFIN



 

 Third (3rd) Round (Starts Saturday at 10:00)
 PlayerResultPlayer
1Forsblom C-JFIN26-60Tunturi KariFIN
2Tavi TimoFIN58-60Timonen JariFIN
3Mahlio JariFIN60-20Hellström JonFIN
4Mäkinen SanteriFIN40-60Kunnari HannuFIN
5Ylikerttula KaiFIN60-37Ylisuutari TommiFIN
6Tulkki JormaFIN37-60Seppelin TomFIN
7Petuhov AndreyRUS16-60Rautiainen MarkoFIN
8Koponen MarkkuFIN60-24Ahola AriFIN
9Stenfors JarkkoFIN5-60Auresto TomaFIN
10Mettälä PasiFIN56-60Heiskanen AkiFIN
11Jarkko MattiFIN60-35Kokko HenriFIN
12Hakala KimmoFIN60-40Kiviaho TeroFIN
13Williams EmyrWAL3-60Pomell PetriFIN
14Nikitin JyrkiFIN39-60Karttunen SamiFIN
15Lahtinen JarmoFIN60-21Ahola JarnoFIN
16Pukhlenko AleksanderRUS60-43Gustafsson RichardFIN
17Huusko AriFIN35-60Karttunen TimoFIN
18Helläkoski AlttiFIN49-60Holopainen JussiFIN
19Ruuskanen JyrkiFIN60-3Alamäki JaakkoFIN
20Turunen TommiFIN60-12Lehtinen KaukoFIN
21Suomalainen JariFIN60-31Komi TuomasFIN
22Magzhanov AlekseiRUS8-60Tuhkanen ArtoFIN
23Lehtimäki MikaFIN12-60Kulmala PasiFIN
24Hämäläinen SimoFIN60-6Riikonen HarriFIN
25Stark MikaFIN60-11Kaikkonen KimmoFIN
26Kähkönen JanneFIN60-28Kaijansaari SimoFIN
27Thoménius KariFIN0-60Pesola KristianFIN
28Hannukkala JussiFIN15-60Lahtinen HarriFIN
29Pullinen JyrkiFIN39-60Rusi JukkaFIN
30Stenman EerikFIN60-24Vanhala MattiFIN
31Knuuti AleksiFIN28-60Hämäläinen JesseFIN
32Horn TeemuFIN27-60Roitto KalleFIN
33Gröhn MikaFIN24-60Juhanila MarkkuFIN
34Vanninen VesaFIN44v-39Närä ErkkiFIN
35Kovalainen JoukoFIN60-47Sipiläinen JaniFIN
36Simojoki MarkkuFIN60-10Silonsaari JouniFIN
37Pesonen KariFIN41-60Holopainen KaiFIN
38Ahola JoniFIN14-60Tarvainen JuhaFIN
39Lyapustin AleksanderRUS0-60Pohjola PetriFIN
40Pasanen VilleFIN60-20Sudensalmi ArtoFIN
41Rautiainen JyriFIN60-54Johansson KariFIN
42Ijäs MarkkuFIN60-55Asikainen PetriFIN
43Laine KimFIN60-58Järvinen AriFIN
44Kuisma KaleviFIN53-60Laitila JuhaFIN
45Denisov AlekseiRUS60-37Väyrynen HannuFIN
46Grünn LennartFIN60-43Helanto JanneFIN
47Laatunen PekkaFIN60-59Koso IsmoFIN



 

 Fourth (4th) Round
 PlayerResultPlayer
1Tavi TimoFIN60-50Mahlio JariFIN
2Tunturi KariFIN42-60Timonen JariFIN
3Mäkinen SanteriFIN60-45Seppelin TomFIN
4Ylikerttula KaiFIN60-18Kunnari HannuFIN
5Rautiainen MarkoFIN60-29Koponen MarkkuFIN
6Auresto TomaFIN60-52Mettälä PasiFIN
7Heiskanen AkiFIN60-7Hakala KimmoFIN
8Jarkko MattiFIN41-60Pomell PetriFIN
9Kokko HenriFIN60-45Karttunen SamiFIN
10Lahtinen JarmoFIN60-8Pukhlenko AleksanderRUS
11Ahola JarnoFIN60-14Karttunen TimoFIN
12Helläkoski AlttiFIN60-45Ruuskanen JyrkiFIN
13Holopainen JussiFIN60-25Alamäki JaakkoFIN
14Turunen TommiFIN54-60Lehtimäki MikaFIN
15Suomalainen JariFIN7-60Tuhkanen ArtoFIN
16Kulmala PasiFIN60-56Stark MikaFIN
17Hämäläinen SimoFIN26-60Kähkönen JanneFIN
18Pesola KristianFIN60-53Lahtinen HarriFIN
19Stenman EerikFIN40-60Rusi JukkaFIN
20Hämäläinen JesseFIN23-60Juhanila MarkkuFIN
21Horn TeemuFIN60-29Vanninen VesaFIN
22Roitto KalleFIN60-11Närä ErkkiFIN
23Kovalainen JoukoFIN24-60Simojoki MarkkuFIN
24Sipiläinen JaniFIN60-13Silonsaari JouniFIN
25Pesonen KariFIN56-60Ahola JoniFIN
26Holopainen KaiFIN60-23Tarvainen JuhaFIN
27Pohjola PetriFIN60-8Pasanen VilleFIN
28Rautiainen JyriFIN60-36Ijäs MarkkuFIN
29Johansson KariFIN60-0Laine KimFIN
30Denisov AlekseiRUS46-60Grünn LennartFIN
31Laitila JuhaFIN60-51Laatunen PekkaFIN



 

 Fifth (5th) Round
 PlayerResultPlayer
1Tavi TimoFIN47v-40Mäkinen SanteriFIN
2Timonen JariFIN20-60Mahlio JariFIN
3Ylikerttula KaiFIN56-60Rautiainen MarkoFIN
4Kunnari HannuFIN9-60Koponen MarkkuFIN
5Auresto TomaFIN60-54Heiskanen AkiFIN
6Kokko HenriFIN15-60Pomell PetriFIN
7Karttunen SamiFIN17-60Lahtinen JarmoFIN
8Ahola JarnoFIN60-22Helläkoski AlttiFIN
9Holopainen JussiFIN19-60Ruuskanen JyrkiFIN
10Suomalainen JariFIN59-60Lehtimäki MikaFIN
11Tuhkanen ArtoFIN36-60Kähkönen JanneFIN
12Kulmala PasiFIN60-38Pesola KristianFIN
13Lahtinen HarriFIN60-37Rusi JukkaFIN
14Horn TeemuFIN60-37Juhanila MarkkuFIN
15Roitto KalleFIN60-22Kovalainen JoukoFIN
16Sipiläinen JaniFIN60-56Simojoki MarkkuFIN
17Holopainen KaiFIN8-60Ahola JoniFIN
18Tarvainen JuhaFIN41-60Pohjola PetriFIN
19Pasanen VilleFIN60-7Johansson KariFIN
20Rautiainen JyriFIN60-6Laine KimFIN
21Ijäs MarkkuFIN60-50Laatunen PekkaFIN
22Laitila JuhaFIN12-60Grünn LennartFIN



 

 Sixth (6th) Round
 PlayerResultPlayer
1Tavi TimoFIN43-60Rautiainen MarkoFIN
2Timonen JariFIN13-60Koponen MarkkuFIN
3Mahlio JariFIN39-60Auresto TomaFIN
4Heiskanen AkiFIN60-23Pomell PetriFIN
5Lahtinen JarmoFIN60-37Holopainen JussiFIN
6Ahola JarnoFIN60-30Ruuskanen JyrkiFIN
7Lehtimäki MikaFIN60-56Kähkönen JanneFIN
8Kulmala PasiFIN60-0Lahtinen HarriFIN
9Rusi JukkaFIN20-60Horn TeemuFIN
10Roitto KalleFIN0-60Juhanila MarkkuFIN
11Sipiläinen JaniFIN52-60Ahola JoniFIN
12Simojoki MarkkuFIN60-53Pohjola PetriFIN
13Pasanen VilleFIN60-42Ijäs MarkkuFIN
14Rautiainen JyriFIN28-60Laitila JuhaFIN
 * Marko Rautiainen 58 points break  



 

 Seventh (7th) Round
 PlayerResultPlayer
1Grünn LennartFIN29-60Rautiainen MarkoFIN
2Koponen MarkkuFIN60-31Auresto TomaFIN
3Heiskanen AkiFIN60-32Lahtinen JarmoFIN
4Ahola JarnoFIN60-24Lehtimäki MikaFIN
5Kulmala PasiFIN60-0Horn TeemuFIN
6Juhanila MarkkuFIN12-60Simojoki MarkkuFIN
7Ahola JoniFIN36-60Pohjola PetriFIN
8Pasanen VilleFIN60-5Laitila JuhaFIN



 

 Eighth (8th) Round
 PlayerResultPlayer
1Rautiainen MarkoFIN60-58Auresto TomaFIN
2Koponen MarkkuFIN58-60Heiskanen AkiFIN
3Lahtinen JarmoFIN60-19Kulmala PasiFIN
4Ahola JarnoFIN57-60Pohjola PetriFIN
5Simojoki MarkkuFIN60-46Pasanen VilleFIN



 

 Nineth (9th) Round
 PlayerResultPlayer
1Rautiainen MarkoFIN60-39Heiskanen AkiFIN
2Lahtinen JarmoFIN29-60Simojoki MarkkuFIN
3Kulmala PasiFIN17-60Pohjola PetriFIN
        
 Tenth (10th) Round
 PlayerResultPlayer
1Rautiainen MarkoFIN60-54Simojoki MarkkuFIN
        
 (Semi)Final Eleventh (11th) Round
 PlayerResultPlayer
1Pohjola PetriFIN60-5Rautiainen MarkoFIN
        
  THE GRANDE FINAL 
 PlayerResultPlayer
1Pohjola PetriFIN30-60Rautiainen MarkoFIN

Kaisan MM-satellittikilpailut 2010 (MM-karsinnat):


9.1. Hyvinkää 17 pelaajaa (3 jatkoon):

Pasi Mettälä
Markku Simojoki
Simo Hämäläinen
------------------
Altti Helläkoski
Jussi Hannukkala
Juha Laitila
Jari Saarinen
Stefan Ikonen
Jouni Happo
Harri Lahtinen
Santtu Mäkinen
Lennart Grünn
Ari Ahola
Tero Saira
Lasse Kankare
Mika Kalilainen
Sami Hämäläinen

 

---------------------------------------

9.1. Rovaniemi 29 osallistujaa -> 4 jatkoon

Mika Luoma-Aho RKK
Juha Jaakola RKK
Nguyen Nhu Hung RBK
Mika Gröhn RBK
-------------------
Erkki Närä RKK
Markku Kallio RKK
Jyri Paulin RKK
Pekka Muhojoki RKK
Ilkka Lisko RKK
Mika Meriläinen RKK
Risto Laakso RKK
Hannu Miettinen RKK
Matti Vuori RKK
Raimo Kaikkonen RKK
Asko Winberg RKK
Veli-Mikko Laakso RKK
Jarmo Korkala TOK
Esa Peräntie TOK
Markku Kangas TOK
Jyrki Niva RKK
Reino Viertola RKK
Rauno Tuomilehto RBK
Pekka Hernesniemi RKK
Matti Puhakka RKK
Juhani Karvo RKK
Kauko Hyvärinen KemBK
Heikki Åberg KemBK
Kari Kajanne KemBK
Jari Ahven RBK

 

---------------------------------------

23.1. Helsinki PVK 29 osallistujaa -> 4 jatkoon

1 Altti Helläkoski EBK 6 360
2 Heikki Surakka HBK 5 359
3 Jari Saarinen LP-90 5 355
4 Juha Laitila HyvBK 4 338
----------------------
5 Kim Laine 4 328
6 Timo Siekkinen 4 322
7 Knuuti Aleksi 4 317
8 Kovalainen Jouko 3 247
9 Simo Larinen 3 239
10 Pentti Kalliomäki 3 211
11 Riku Soininen 2 197
12 Ari Ahola 2 167
13 Matti Hämäläinen 2 163
14 Valtteri Meronen 2 160
15 Matti Pietikäinen 1 157
16 Heimo Hämäläinen 1 141
17 Jyrki Nikitin 1 138
18 Janne Helanto 1 126
19 Jouni Rautakoura 1 113
20 Jukka Kontio 0 102
21 Kari Heinonen 0 86
22 Kari Peltola 0 85
23 Taito Vekkeli 0 84
24 Grünn Lennart 0 81
25 Mikko Mannonen 0 65
26 Pekka Ruotsi 0 53
27 Ari Mäkinen 0 47
28 Teemu Alanko 0 42
29 Pertti Heikkinen 0 30

 

------------------------------------

6.2. Pori PBK 18 osallistujaa -> 3 jatkoon

1. Rusi Jukka KK-79 - 5 345
2. Stenfors Jarkko PBK - 5 329
3. Lehtinen Kauko PBK - 4 328
------------------------------
Holopainen Jussi SeBK - 4 326
Hankilammi Janne Pori - 3 286
Friman Janne Pori - 3 188
Eräpuro Janne PBK - 2 214
Grönroos Pauli RKS - 2 211
Asikainen Petri KK-79 - 2 202
Nieminen Veli-Matti PBK - 2 169
Nybacka Jani PBK - 1 118
Mäkelä Henri Säkylä - 1 106
Jalonen Juha Säkylä - 0 94
Ajomo Martti RKS - 0 71
Honkanen Lari PBK - 0 70
Lahdenperä Hannu PBK - 0 32
Lanne Jussi Pori - 0 23
Kuoppamäki Riku Pori - 0 0

 

------------------------------------

13.2. Kotka KaKa 29 osallistujaa -> 4 jatkoon

Larinen Simo EBK
Grünn Lennart P-HBK
Wiiala Mikko Pelika
Koso Ismo Story
-------------------
Kalliomäki Pentti
Tarvainen Juha
Leisti Kai
Kähkönen Tero
Kuismin Markus
Hakkarainen Petri
Ampuja Tommi
Makkonen Jorma
Chung Keni
Dufva Ville
Roitto Kalle
Nissinen Tero
Malm Marcus
Katjo Ville
Koski Kari
Hätinen Jori
Marttinen Kimmo
Järvinen Samu
Häkkinen Janne
Mannonen Mikko
Laatunen Pekka
Laari Jukka
Pietikäinen Matti
Härkönen Jouni
Kaitanen Juha

 

-------------------

20.2. RKS Rauman Kauppaseura 18 osallistujaa -> kolme jatkoon

Knuuti Aleksi HBK
Lehtimäki Mika TSK
Asikainen Petri KK-79
---------------------------------
4.Korhonen Ilkka TKS
5.Stenman Eerik TAK
6.Lallo Matti RKS
7.Ajomo Pertti RKS
8.Grönroos Pauli RKS
9.Partanen Juha HuoP
10.Leppänen A.P TAK
11.Lehti Petri HuoP
12.Lampimäki Pasi TAK
13.Ajomo Martti RKS
14.Ahola Ari KoKa
15.Lätti Jani Maffi
16.Alho Jari HuoP
17.Sinisalo V.P RKS
18.Mäkelä Henri HuoP

 


20.2. KouBk Kouvola 15 osallistujaa -> kolme jatkoon

Harri Lahtinen P-HBK
Tommi Ylisuutari RB
Jari Mahlio KouBk
------------------------------------
Jani Arponen, KouBk
Janne Hottola, IBK
Jukka Laari, IBK
Mikko Lopperi, KouBk
Juha Tarvainen, Pelika
Markus Olli, KouBk
Lasse Käki, KouBk
Hannu Laine, KouBk
Jaakko Kosonen, LK
Risto Loponen, RB
Jari Timonen, RB
Vesa Patjas, KouBk

 

20.2. PRSK Pietarsaari 15 osallistujaa -> kolme jatkoon

Richard Gustafsson Prsk
Tero Kiviaho Koka
Ari Huusko Koka
-------------------------------

Mikko Laitinen Koka 
Heikki Järvelä Koka 
Jori lindberg Prsk 
Timo Kankaanpää Prsk 
Esa Ahlgren Prsk 
Antti Näsi Prsk Prsk 
Kari Huopana Prsk 
Marco Saraniva Prsk 
Kimmo Rudnäs Prsk 
Tuomas Hollanti Koka 
Keijo Maliniemi Prsk 
Jorma Liedes Koka

 


6.3. JoKK Joensuu 16 osallistujaa -> kolme jatkoon

Kokko Henri JoKK
Kakko Ilpo JoKK
Kunnari Hannu JoKK
-----------------
Honkanen Marko JoKK
Malinen Timo JoKK
Reijonen Jorma JoKK
Saharinen Markku JoKK
Varpiola Risto JoKK
Tanskanen Markku JoKK
Hämäläinen Asko Helsinki
Häkkinen Janne Helsinki
Toropainen Tuomas JoKK
Meghjee Kasim JoKK
Tarvainen Juha BK
Turunen Tuomo JoKK
Kiviranta Antti KuBS

 

6.3. EBK Biljardi Espoo 17 osallistujaa -> kolme jatkoon

1     Jesse Hämäläinen PVK     4/288
2     Eerik Stenman TAK     4/278
3     Janne Helanto PVK     4/265
-----------------------------------------
4     Heimo Hämäläinen HBK     3/284
5     Kim Laine Ritz     3/273
6     Jukka Kontio PRSK     3/254
7     Santeri Saarinen EBK     2/200
8     Pekka Kaipainen HBK     2/198
9     Vesa Laurila HyvBK     2/184
10     Ari Ahola KoKa     1/149
11     Jouni Rautakoura HBK     1/140
12     Kari Heinonen PVK     1/134
13     Jyrki Nikitin PVK     1/122
14     Pekka Ruotsi PVK     0/88
15     Tommi Turunen EBK     0/70
16     Jouko Kovalainen HBK     0/60
17     Jouni Kelokaski EBK    0/40

 


20.3. OBK Oulu 27 osallistujaa -> neljä jatkoon

Jari Paloma OBK - 6 416
Kalevi Kuisma OBK - 5 335
Simo Kaijansaari OBK - 5 300
Kari Tunturi OBK - 5 300
------------------------------
Vesa Liimatta OBK - 4 320
Simo Tertsunen OBK - 3 271
Tapani Heino OBK - 3 250
Mika Juola OBK - 3 245
Tuomo Ruikka OBK - 3 235
Arvi Koskinen OBK - 2 223
Pasi Lyytikäinen OBK - 2 205
Jorma Tulkki OBK - 2 202
Markku Rundelin OBK - 1 133
Kari Uusitalo OBK - 1 128
Ossi Väisänen OBK - 1 108
Jyrki Kylmälä OBK - 1 103
Martti Konttila OBK - 1 98
Matti Viitala OBK - 0 107
Seppo Lämsä OBK - 0 88
Reijo Raski OBK - 0 76
Hannu Okkonen OBK - 0 73
Pekka Pikkuhookana OBK - 0 70
Kai Panula OBK - 0 67
Hannu Hatunen OBK - 0 59
Tomi Kärsämänoja OBK - 0 53
Pauli Ahmala OBK - 0 30
Matti Keränen OBK - 0 29