Kaisa MM

    http://www.kaisamm.fi

 

Kaisan MM-kilpailut Rovaniemellä 19.9-22.9

Pelipaikka: Santa Park Arctic world (joulupukin kotiluola)
Ainoa paikka maailmassa, jossa napapiirin rajan voi myös alittaa.
https://santaparkarcticworld.com/fi_FI/santapark

Virallinen kisahotelli: Arctic Tree House Hotel
Kuvia ja lisätietoa: https://arctictreehousehotel.com/fi/
Kansainvälisesti useasti palkittu hotelli, jonka kaikki huoneet ovat luxusmökkejä pelipaikkamme välittömässä läheisyydessä. Huoneissa on lasiseinä pohjoiselle taivaalle, eli hyvällä tuurilla sängystä voi ihailla revontulia.

 

KAISA MM 2019 PÄIVÄOHJELMA
 

 

    KAISA MM-PÖYDÄT (DEKO ROYAL) MYYNNISSÄ ERIKOISHINTAAN

    MM-KARSINNAT 2019

http://www.kaisamm.fi

Majoitusvaihtoehdot:

Arctic Tree house suite, `käpylehmä´ 52kpl
https://arctictreehousehotel.com/fi/majoitus/kapylehma-sviitit/
Arctic TreeHouse -sviiteissä on laadukas parivuode tai kaksi erillistä vuodetta sekä pesämäinen lisävuode. Tyylikkäästi sisustetun huoneen keskipiste on panoraamaikkuna, josta avautuu näkymä puiden latvojen yli taivaalle. Vuoteet on sijoitettu niin, että näkymän ihaileminen onnistuu mukavasti makoillen. Säilytystilaa matkatavaroille on runsaasti. Kylpyhuoneen varustukseen kuuluvat lattialämmitys ja sadevesisuihku. 

Arctic Glass House 5kpl
https://arctictreehousehotel.com/fi/majoitus/arctic-glass-house/
Arctic Glass House -hirsimökeissä on tunnelmallinen olohuone, kaksi laadukkailla parivuoteilla varustettua makuuhuonetta ja hieman kattavammin varustettu minikeittiö. Olohuoneessa on oikea takka, jonka ääreen on mukava käpertyä lämmittelemään aktiivisen päivän päätteeksi. Mökin mukavuuksiin kuuluvat myös oma sauna sekä tilava terassi, josta avautuu upea näkymä pohjoiselle taivaalle. Olohuoneen sohvasta saa lisävuoteen max. kahdelle henkilölle. | Kuvagalleria

ArcticScene executive suite 3kpl
https://arctictreehousehotel.com/fi/majoitus/arcticscene-executive-suite/
ArcticScene-sviitit tarjoavat mahdollisuuden ylelliseen rentoutumiseen ja hemmotteluun. Sviiteissä on erilliset makuu- ja olohuoneet, joissa suuri sohva ja pesämainen sänky takaavat makuupaikat suuremmallekin perheelle. Siirrettävät huonekalut mahdollistavat oleskelualueen muuntamisen ruokailutilaksi tinkimättä kuitenkaan designista ja ilmavasta tunnelmasta. Makuuhuoneessa on tilaustyönä valmistettu king size -kokoinen sänky sekä erillinen wellness-tila luomassa kylpylätyylistä tunnelmaa. Wellness-tilassa luonto on lähempänä kuin koskaan, sillä saunasta ja kylpyammeesta aukeaa näkymä ympäröivään metsään uusimmalla teknologialla valmistettujen yksityisyyden takaavien ikkunaseinien läpi.

---

Huonevaraukset tehdään suoraan hotellin varausjärjestelmään ja huone pitää maksaa varauksen yhteydessä:

Varaukset: https://booking.arctictreehousehotel.com/reserve/fi
Varauskoodi: PROKAISA

Huonehinnat on selkeästi edullisemmat, kuin mitä ne ovat normaalisti kyseisessä hotellissa. Silti hinta on toki korkeampi, kuin perinteisissä ketjuhotelleissa. Tässä on myös hyvä mahdollisuus pelaajille kysellä tähän sponsoria (esim. omalta työpaikalta tai paikallisilta yrityksiltä) 

Majoitushinnat:

Suositeltu paketti pelaajille
Käpylehmä (Arctic tree house suite)
4 yötä (ke 18.9-su 22.9 tai to 19.9-ma 23.9)
689€ (2 hlöä, lisähenkilö 30€/yö) tai yksittäisinä öinä varattuna 220€/yö/2 hlöä

Lisäksi on myös 5 yön paketti (ke-ma) 728€

4-5 yön paketti sisältää majoituksen ja runsaan, tasokkaan buffetaamiaisen. Lisäksi yhtä mökkiä kohden tarjoamme yhdelle pelaajalle ilmaisen osallistumisen MM-kilpailuun (arvo 100€) Tämän voi toki itse sopia jaettavaksi useamman henkilön kesken, mikäli pelaajia on mökissä useampia. Lisäksi kaikille täällä 4-5 yötä majoittuville pelaajille järjestetään kuljetus edestakaisin (lentokenttä, rautatieasema tai linja-autoasema) Pyrimme saamaan tähän vielä muuta extraa, joista on jo neuvotteluja vireillä yhteistyökumppaneidemme kanssa.

Arctic Glass House 440€/yö/2hlöä tai 490€/yö/4 hlöä, lisähenkilöt 30€/yö
Arctic Scene Executive suite 475€/yö/2 hlöä, lisähenkilöt 30€/yö


Näille ei ole erikseen 4-5 yön pakettihintaa. Vähintään 4 yön varaukset kuitenkin sisältävät samat edut kuin edellä ja lisäksi muita etuja, jotka julkistetaan myöhemmin.

 

KAISA MM 2016 TULOKSET

 

KAISA MM-PÖYDÄT MYYNNISSÄ

Kaisa MM 2019 pöytä
LOPPUTULOKSET 
KAISA MM2019 
     
SijaNimiSeuraVoitotPisteet
1Koponen MarkkuHSK10576
2Muhonen TimoHBK8563
3Kallio KariRBK7493
4Rajaniemi JuhaTBO7456
5Pasanen VilleHBK6441
6Stark MikaEBK6435
7Vartia JoonasHyvBK6395
8Kaijansaari SimoOBK5378
9Makkonen PetriHyvBK5376
10Laine KimPVK5372
11Jokinen SamiTBK5370
12Auresto TomaHyvBK5349
13Taunila JariJoKK4341
14Mäki HenriTBO4306
15Muotka OlliHBK4297
15Laitila JuhaHyvBK4297
17Väyrynen MattiTBO4295
18Keto VesaPPK4273
19Tunturi KariOBK4254
20Nordblom AkuTBK3271
21Erkinmikko JuhaCSS3260
22Korkala MarttiRBK3244
23Komi TuomasEBK3238
24Petukhov AndreySt. Petersburgh3236
25Suomalainen JariPPK3200
26Tainio JarmoPVK2229
27Laitinen MikkoKoKa2221
28Pessa JariToK2215
29Holopainen JussiKLK2214
30Hyyryläinen JuhaPVK2213
31Kiviaho TeroKoKa2191
32Tuhkanen ArtoKLK2188
32Räisänen TeroTBO2188
34Ronkainen TopiKeMK2186
34Sevastyanov ArseniBK2186
36Pohjanen JukkaSaBik2176
37Jokitie JesseTAK2171
38Narvola PasiSaiBi2163
39Määttä MikaTAK2161
39Kumpula JouniRBK2161
41Oinonen MikkoKLK2154
42Sultanov GennadiySt. Petersburgh2141
43Ahola JoniEBK1164
44Ajomo MarttiRKS1156
45Laurinolli EemeliRBK1154
46Gardjas KrzysztofFrame1146
47Elkharam JoonasMSC1143
48Rautiainen JyriRB1139
49Palvimo SimoKaka1137
50Kaivonen TeroTAK1135
50Korhonen KimmoRBK1135
52Korhonen IlkkaTKS1133
53Nykänen JuhoKaka1125
54Chung KeniBK1124
55Paze OtoRiga1123
56Teittinen JariI-HBS1121
57Asikainen PetriKK-791120
58Hyvärinen NiklasHBK1118
58Hälvä MattiRBK1118
60Thoménius KariHBK1104
61Salo PenttiTBO199
62Tainio TatuPVK195
63Hämäläinen MikkoTBO194
64Panula KaiTBO184
65Martikainen KlausIBK182
66Hannukkala JussiHSK177
67Kabashov AlexandrSmolensk159
68Mettälä PasiKK-79098
69Stenman EerikTSK095
70Virtanen OlliPVK087
71Halvari HeikkiRBK082
71Häkämies EerikJoKK082
73Nuutinen MaunoPVK081
74Lätti JaniBCR077
75Manninen JoriPVK076
76Savolainen JaniPVK073
77Gröhn MikaRBK070
78Pechinin OlegSamara069
78Rantanen PauliHBK069
80Mäkinen KariKoKa068
81Saaranen RiikkaCCA061
81Ronkainen MikaRBK061
83Haapanen MariKsBK060
84Kemppainen TuomoTBO059
84Pukhlenko AlexanderSt. Petersburgh059
86Kallio MarkkuRBK054
87Heikkinen JuhaTBO037
88Malmi JariOBK031
89Voroncova SvetlanaLiepaja (LBK)028
90Gurkina AnnaLiepaja (LBK)025
91Gnidoy VictorSamara023
1. kierros     91 Pelaajaa 
Peli- nroPöytäKelloIDPelaajaSeuraPisteetID1PelaajaSeura
1110:501Teittinen JariFinland / I-HBS16-602Rajaniemi JuhaFinland / TBO
2210:503Lätti JaniFinland / BCR23-604Korkala MarttiFinland / RBK
3310:505Gurkina AnnaLatvia / Liepaja (LBK)17-46v6Kabashov AlexandrRussia / Smolensk
4410:507Elkharam JoonasFinland / MSC57-608Stark MikaFinland / EBK
5510:509Malmi JariFinland / OBK11-6010Määttä MikaFinland / TAK
6610:5011Tainio JarmoFinland / PVK60-5512Stenman EerikFinland / TSK
7710:5013Palvimo SimoFinland / Kaka57-6014Tunturi KariFinland / OBK
8810:5015Laine KimFinland / PVK42-6016Narvola PasiFinland / SaiBi
9111:5017Mettälä PasiFinland / KK-7949-6018Thoménius KariFinland / HBK
10211:5019Komi TuomasFinland / EBK60-5020Nordblom AkuFinland / TBK
11511:5021Pechinin OlegRussia / Samara36-48v22Jokitie JesseFinland / TAK
12611:5023Kumpula JouniFinland / RBK52v-2724Heikkinen JuhaFinland / TBO
13811:5025Koponen MarkkuFinland / HSK60-5726Taunila JariFinland / JoKK
14411:5027Ajomo MarttiFinland / RKS60-2128Haapanen MariFinland / KsBK
15311:5029Tainio TatuFinland / PVK19-6030Muotka OlliFinland / HBK
16711:5031Hyvärinen NiklasFinland / HBK60-5432Mäkinen KariFinland / KoKa
17212:5033Laitila JuhaFinland / HyvBK60-1434Panula KaiFinland / TBO
18412:5035Rantanen PauliFinland / HBK33-6036Holopainen JussiFinland / KLK
19112:5037Petukhov AndreyRussia / St. Petersburgh60-5638Manninen JoriFinland / PVK
20312:5039Jokinen SamiFinland / TBK60-2040Kallio MarkkuFinland / RBK
21413:5041Pessa JariFinland / ToK60-3942Tuhkanen ArtoFinland / KLK
22812:5043Hyyryläinen JuhaFinland / PVK60-5944Ahola JoniFinland / EBK
23612:5045Nuutinen MaunoFinland / PVK28-6046Paze OtoLatvia / Riga
24712:5047Vartia JoonasFinland / HyvBK3-6048Auresto TomaFinland / HyvBK
25313:5049Gnidoy VictorRussia / Samara14-6050Ronkainen TopiFinland / KeMK
26713:5051Gröhn MikaFinland / RBK22-6052Pohjanen JukkaFinland / SaBik
27512:5053Pasanen VilleFinland / HBK60-2154Saaranen RiikkaFinland / CCA
28213:5055Gardjas KrzysztofPoland / Frame30-31v56Martikainen KlausFinland / IBK
29513:5057Hannukkala JussiFinland / HSK18-6058Nykänen JuhoFinland / Kaka
30613:5059Kallio KariFinland / RBK60-2860Halvari HeikkiFinland / RBK
31113:5061Mäki HenriFinland / TBO60-3662Muhonen TimoFinland / HBK
32313:5063Häkämies EerikFinland / JoKK57-6064Hämäläinen MikkoFinland / TBO
33814:5065Sevastyanov ArseniFinland / BK60-2366Hälvä MattiFinland / RBK
34514:5067Erkinmikko JuhaFinland / CSS60-4868Laitinen MikkoFinland / KoKa
35714:5069Korhonen IlkkaFinland / TKS60-2770Asikainen PetriFinland / KK-79
36114:5071Sultanov GennadiyRussia / St. Petersburgh60-4372Savolainen JaniFinland / PVK
37814:5073Keto VesaFinland / PPK51v-4574Kaivonen TeroFinland / TAK
38614:5075Ronkainen MikaFinland / RBK21-6076Kiviaho TeroFinland / KoKa
39414:5077Kaijansaari SimoFinland / OBK60-2778Korhonen KimmoFinland / RBK
40214:5079Salo PenttiFinland / TBO60-4080Kemppainen TuomoFinland / TBO
41115:5081Suomalainen JariFinland / PPK17-6082Räisänen TeroFinland / TBO
42315:5083Chung KeniHong Kong / BK41-6084Oinonen MikkoFinland / KLK
43715:5085Pukhlenko AlexanderRussia / St. Petersburgh33-6086Makkonen PetriFinland / HyvBK
44515:5087Laurinolli EemeliFinland / RBK60-5788Virtanen OlliFinland / PVK
45615:5089Väyrynen MattiFinland / TBO60-4290Rautiainen JyriFinland / RB

 

2. kierros

         
Peli- nroPöytäKelloIDPelaajaSeuraPisteetID2PelaajaSeura
46116:1591Voroncova SvetlanaLatvia / Liepaja (LBK)17-601Teittinen JariFinland / I-HBS
47216:152Rajaniemi JuhaFinland / TBO59v-543Lätti JaniFinland / BCR
48416:304Korkala MarttiFinland / RBK60-85Gurkina AnnaLatvia / Liepaja (LBK)
49816:306Kabashov AlexandrRussia / Smolensk3-607Elkharam JoonasFinland / MSC
50316:458Stark MikaFinland / EBK60-209Malmi JariFinland / OBK
51716:4510Määttä MikaFinland / TAK22-6011Tainio JarmoFinland / PVK
52817:0012Stenman EerikFinland / TSK40-6013Palvimo SimoFinland / Kaka
53417:0014Tunturi KariFinland / OBK6-6015Laine KimFinland / PVK
54517:1516Narvola PasiFinland / SaiBi60-4917Mettälä PasiFinland / KK-79
55317:1518Thoménius KariFinland / HBK26-6019Komi TuomasFinland / EBK
56617:3020Nordblom AkuFinland / TBK60-3321Pechinin OlegRussia / Samara
57717:3022Jokitie JesseFinland / TAK48-50v23Kumpula JouniFinland / RBK
58117:4524Heikkinen JuhaFinland / TBO10-6025Koponen MarkkuFinland / HSK
59217:4526Taunila JariFinland / JoKK60-4427Ajomo MarttiFinland / RKS
60818:0028Haapanen MariFinland / KsBK39-6029Tainio TatuFinland / PVK
61418:0030Muotka OlliFinland / HBK60-2531Hyvärinen NiklasFinland / HBK
62618:1532Mäkinen KariFinland / KoKa14-6033Laitila JuhaFinland / HyvBK
63318:1534Panula KaiFinland / TBO60-3635Rantanen PauliFinland / HBK
64118:3036Holopainen JussiFinland / KLK45-6037Petukhov AndreyRussia / St. Petersburgh
65518:3038Manninen JoriFinland / PVK20-6039Jokinen SamiFinland / TBK
66718:4540Kallio MarkkuFinland / RBK34-6041Pessa JariFinland / ToK
67218:4542Tuhkanen ArtoFinland / KLK55v-4443Hyyryläinen JuhaFinland / PVK
68819:0044Ahola JoniFinland / EBK60-5345Nuutinen MaunoFinland / PVK
69419:0046Paze OtoLatvia / Riga44-6047Vartia JoonasFinland / HyvBK
70519:1548Auresto TomaFinland / HyvBK60-949Gnidoy VictorRussia / Samara
71619:1550Ronkainen TopiFinland / KeMK60-4851Gröhn MikaFinland / RBK
72319:3052Pohjanen JukkaFinland / SaBik20-6053Pasanen VilleFinland / HBK
73119:3054Saaranen RiikkaFinland / CCA40-6055Gardjas KrzysztofPoland / Frame
74819:4556Martikainen KlausFinland / IBK34-55v57Hannukkala JussiFinland / HSK
75719:4558Nykänen JuhoFinland / Kaka8-6059Kallio KariFinland / RBK
76420:0060Halvari HeikkiFinland / RBK54-6061Mäki HenriFinland / TBO
77520:0062Muhonen TimoFinland / HBK60-2563Häkämies EerikFinland / JoKK
78220:1564Hämäläinen MikkoFinland / TBO2-6065Sevastyanov ArseniFinland / BK
79320:1566Hälvä MattiFinland / RBK60-5467Erkinmikko JuhaFinland / CSS
80620:3068Laitinen MikkoFinland / KoKa60-2669Korhonen IlkkaFinland / TKS
81720:3070Asikainen PetriFinland / KK-7960-1471Sultanov GennadiyRussia / St. Petersburgh
82220:4572Savolainen JaniFinland / PVK30-6073Keto VesaFinland / PPK
83520:4574Kaivonen TeroFinland / TAK60-4075Ronkainen MikaFinland / RBK
84121:0076Kiviaho TeroFinland / KoKa30-6077Kaijansaari SimoFinland / OBK
85821:0078Korhonen KimmoFinland / RBK59v-2679Salo PenttiFinland / TBO
86421:1580Kemppainen TuomoFinland / TBO19-6081Suomalainen JariFinland / PPK
87221:1582Räisänen TeroFinland / TBO47-6083Chung KeniHong Kong / BK
88721:3084Oinonen MikkoFinland / KLK60-2685Pukhlenko AlexanderRussia / St. Petersburgh
89621:3086Makkonen PetriFinland / HyvBK60-4587Laurinolli EemeliFinland / RBK
90321:4588Virtanen OlliFinland / PVK30-6089Väyrynen MattiFinland / TBO
91121:4590Rautiainen JyriFinland / RB60-1191Voroncova SvetlanaLatvia / Liepaja (LBK)

 

3. kierros

         
Peli- nroPöytäKelloIDPelaajaSeuraPisteetID3PelaajaSeura
92110:001Teittinen JariFinland / I-HBS45-604Korkala MarttiFinland / RBK
93210:002Rajaniemi JuhaFinland / TBO60-106Kabashov AlexandrRussia / Smolensk
94310:007Elkharam JoonasFinland / MSC26-6010Määttä MikaFinland / TAK
95410:008Stark MikaFinland / EBK60-5311Tainio JarmoFinland / PVK
96510:0013Palvimo SimoFinland / Kaka20-6015Laine KimFinland / PVK
97610:0014Tunturi KariFinland / OBK60-1216Narvola PasiFinland / SaiBi
98710:0018Thoménius KariFinland / HBK18-6020Nordblom AkuFinland / TBK
99810:0019Komi TuomasFinland / EBK48-6022Jokitie JesseFinland / TAK
100510:1523Kumpula JouniFinland / RBK23-6025Koponen MarkkuFinland / HSK
101610:1526Taunila JariFinland / JoKK60-1629Tainio TatuFinland / PVK
102710:3027Ajomo MarttiFinland / RKS52-6030Muotka OlliFinland / HBK
103810:3031Hyvärinen NiklasFinland / HBK33-6033Laitila JuhaFinland / HyvBK
104310:4534Panula KaiFinland / TBO10-6036Holopainen JussiFinland / KLK
105410:4537Petukhov AndreyRussia / St. Petersburgh15-6039Jokinen SamiFinland / TBK
106211:0041Pessa JariFinland / ToK45-6043Hyyryläinen JuhaFinland / PVK
107111:0042Tuhkanen ArtoFinland / KLK60-4544Ahola JoniFinland / EBK
108511:1546Paze OtoLatvia / Riga19-6048Auresto TomaFinland / HyvBK
109611:1547Vartia JoonasFinland / HyvBK60-3550Ronkainen TopiFinland / KeMK
110711:3052Pohjanen JukkaFinland / SaBik60-5655Gardjas KrzysztofPoland / Frame
111811:3053Pasanen VilleFinland / HBK60-1756Martikainen KlausFinland / IBK
112311:4557Hannukkala JussiFinland / HSK4-6059Kallio KariFinland / RBK
113411:4558Nykänen JuhoFinland / Kaka57-6061Mäki HenriFinland / TBO
114612:0062Muhonen TimoFinland / HBK60-3264Hämäläinen MikkoFinland / TBO
115512:0065Sevastyanov ArseniFinland / BK40-6067Erkinmikko JuhaFinland / CSS
116812:1566Hälvä MattiFinland / RBK35-6068Laitinen MikkoFinland / KoKa
117212:1569Korhonen IlkkaFinland / TKS47-59v71Sultanov GennadiyRussia / St. Petersburgh
118112:3070Asikainen PetriFinland / KK-7933-6073Keto VesaFinland / PPK
119312:3074Kaivonen TeroFinland / TAK30-48v76Kiviaho TeroFinland / KoKa
120412:4577Kaijansaari SimoFinland / OBK60-1379Salo PenttiFinland / TBO
121712:4578Korhonen KimmoFinland / RBK49-54v81Suomalainen JariFinland / PPK
122513:0082Räisänen TeroFinland / TBO60-2184Oinonen MikkoFinland / KLK
123613:0083Chung KeniHong Kong / BK23-6086Makkonen PetriFinland / HyvBK
124813:1587Laurinolli EemeliFinland / RBK49-6089Väyrynen MattiFinland / TBO
            

 

4. kierros

         
Peli- nroPöytäKelloIDPelaajaSeuraPisteetID4PelaajaSeura
125113:1590Rautiainen JyriFinland / RB37-602Rajaniemi JuhaFinland / TBO
126413:304Korkala MarttiFinland / RBK26-608Stark MikaFinland / EBK
127513:3010Määttä MikaFinland / TAK19-6014Tunturi KariFinland / OBK
128613:4511Tainio JarmoFinland / PVK56-6015Laine KimFinland / PVK
129213:4516Narvola PasiFinland / SaiBi31-6019Komi TuomasFinland / EBK
130414:0020Nordblom AkuFinland / TBK60-1522Jokitie JesseFinland / TAK
131314:0023Kumpula JouniFinland / RBK36-6026Taunila JariFinland / JoKK
132814:1525Koponen MarkkuFinland / HSK60-630Muotka OlliFinland / HBK
133714:1533Laitila JuhaFinland / HyvBK60-4936Holopainen JussiFinland / KLK
134514:3037Petukhov AndreyRussia / St. Petersburgh60-5041Pessa JariFinland / ToK
135614:3039Jokinen SamiFinland / TBK60-3442Tuhkanen ArtoFinland / KLK
136114:4543Hyyryläinen JuhaFinland / PVK49-6047Vartia JoonasFinland / HyvBK
137814:4548Auresto TomaFinland / HyvBK60-3150Ronkainen TopiFinland / KeMK
138215:0052Pohjanen JukkaFinland / SaBik36-6059Kallio KariFinland / RBK
139415:0053Pasanen VilleFinland / HBK60-1761Mäki HenriFinland / TBO
140615:1562Muhonen TimoFinland / HBK60-2665Sevastyanov ArseniFinland / BK
141815:1567Erkinmikko JuhaFinland / CSS60-871Sultanov GennadiyRussia / St. Petersburgh
142715:3068Laitinen MikkoFinland / KoKa53-6073Keto VesaFinland / PPK
143315:3076Kiviaho TeroFinland / KoKa53-6081Suomalainen JariFinland / PPK
144215:4577Kaijansaari SimoFinland / OBK60-2182Räisänen TeroFinland / TBO
145415:4584Oinonen MikkoFinland / KLK13-6086Makkonen PetriFinland / HyvBK
            
5. kierros         
Peli- nroPöytäKelloIDPelaaja PisteetID5PelaajaSeura
146516:0089Väyrynen MattiFinland / TBO34-602Rajaniemi JuhaFinland / TBO
147116:004Korkala MarttiFinland / RBK38-6014Tunturi KariFinland / OBK
148816:158Stark MikaFinland / EBK39-6015Laine KimFinland / PVK
149616:1519Komi TuomasFinland / EBK10-6025Koponen MarkkuFinland / HSK
150416:3020Nordblom AkuFinland / TBK41-6026Taunila JariFinland / JoKK
151616:3030Muotka OlliFinland / HBK60-1933Laitila JuhaFinland / HyvBK
152217:0037Petukhov AndreyRussia / St. Petersburgh41-6047Vartia JoonasFinland / HyvBK
153817:0039Jokinen SamiFinland / TBK52-56v48Auresto TomaFinland / HyvBK
154717:1553Pasanen VilleFinland / HBK60-1459Kallio KariFinland / RBK
155317:1561Mäki HenriFinland / TBO60-2667Erkinmikko JuhaFinland / CSS
156517:3062Muhonen TimoFinland / HBK60-3973Keto VesaFinland / PPK
157417:3077Kaijansaari SimoFinland / OBK60-981Suomalainen JariFinland / PPK
158117:4586Makkonen PetriFinland / HyvBK23-6089Väyrynen MattiFinland / TBO
            
6. kierros         
Peli- nroPöytäKelloIDPelaaja PisteetID6PelaajaSeura
159617:302Rajaniemi JuhaFinland / TBO8-608Stark MikaFinland / EBK
160217:3014Tunturi KariFinland / OBK8-6025Koponen MarkkuFinland / HSK
161317:3015Laine KimFinland / PVK60-4426Taunila JariFinland / JoKK
162117:4530Muotka OlliFinland / HBK51-6039Jokinen SamiFinland / TBK
163417:4533Laitila JuhaFinland / HyvBK38-6047Vartia JoonasFinland / HyvBK
164517:4548Auresto TomaFinland / HyvBK20-6053Pasanen VilleFinland / HBK
165718:0059Kallio KariFinland / RBK60-4961Mäki HenriFinland / TBO
166818:0062Muhonen TimoFinland / HBK60-3277Kaijansaari SimoFinland / OBK
167418:1573Keto VesaFinland / PPK3-6086Makkonen PetriFinland / HyvBK
            
7. kierros         
Peli- nroPöytäKelloIDPelaajaSeuraPisteetID7PelaajaSeura
168210:0089Väyrynen MattiFinland / TBO21-608Stark MikaFinland / EBK
169310:002Rajaniemi JuhaFinland / TBO60-3015Laine KimFinland / PVK
170410:0025Koponen MarkkuFinland / HSK60-1839Jokinen SamiFinland / TBK
171510:0047Vartia JoonasFinland / HyvBK60-4853Pasanen VilleFinland / HBK
172210:2048Auresto TomaFinland / HyvBK33-6059Kallio KariFinland / RBK
173410:3062Muhonen TimoFinland / HBK60-5386Makkonen PetriFinland / HyvBK

 

 

           
8. kierros         
Peli- nroPöytäKelloIDPelaajaSeuraPisteetID8PelaajaSeura
174311:2577Kaijansaari SimoFinland / OBK46-602Rajaniemi JuhaFinland / TBO
175512:008Stark MikaFinland / EBK36-6025Koponen MarkkuFinland / HSK
176412:0047Vartia JoonasFinland / HyvBK32-6059Kallio KariFinland / RBK
177212:0053Pasanen VilleFinland / HBK33-6062Muhonen TimoFinland / HBK

 

9. kierros

         
Peli- nroPöytäKelloIDPelaaja PisteetID9PelaajaSeura
17840:002Rajaniemi JuhaFinland / TBO29-36v25Koponen MarkkuFinland / HSK
17920:0059Kallio KariFinland / RBK59-6062Muhonen TimoFinland / HBK

 

10. kierros

         
Peli- nroPöytäKelloIDPelaaja PisteetID10PelaajaSeura
18020:0025Koponen MarkkuFinland / HSK60-4762Muhonen TimoFinland / HBK

 

Pisimmät sarjat: Juha Rajaniemi ja Kari Tunturi 43

Kaisa MM-kilpailu 2019 virallinen logo

MM2019 aikataulutus:

Torstai 19.9.2019 klo 16:00-22:00 Harjoitteluaika
Torstai 19.9.2019 klo 17:30 Pelaajien oltava paikalla
Torstai 19.9.2019 klo 18:00 Kaavion arvonta ja iltaohjelmaa 22:00 asti
Perjantai 20.9.2019 klo 10:00 Avajaiset
Perjantai 20.9.2019 klo 11:00-22:00 Pelikierrokset 1-2
Lauantai 21.9.2019 klo 10:00-20:00 Pelikierrokset 3-6
Sunnuntai 22.9.2019 klo 10:00 Loput pelikierrokset
Sunnuntai 22.9.2019 klo 14:00 Finaali ja palkintojenjako

MM-kilpailujen yleinen pukeutumisohje:

Kaisan MM-kilpailussa vaaditaan pukeutumiselta SBIL:n A-taso:
- Smokki- tai puvunliivit, jotka mielellään saavat olla värikkäät
- Kauluspaita ja rusetti tai kravatti
- Suorat housut ja sukat, sekä siistit nahkakengät.

Kaisan MM-kilpailuissa erikseen sallitaan seuraavat poikkeukset:
- Kauluspaita saa olla lyhythihainen, mutta ei pikeepaita
- Rusetti / kravatti ei ole pakollinen kuin vasta sunnuntaina finaalipäivänä


Epäselvät ja erikoistapaukset -> yhteys kaisan lajipäällikköön
tuomas.komi@gmail.com puh: 0414323669
Suomen Biljardiliiton Kilpailusäännöt

Kaisa MM-kilpailuhotellin kyytivaraukset:

Kaisan MM-kilpailuissa kisahotellista Arctic TreeHouse majoituksen omaaville henkilöille tarjotaan tarvittaessa kyyti juna-/lentoasemalta hotellille ja takaisin lähtöpäivänä.

Kaikki kyytivaraukset pitää tehdä hyvissä ajoin etukäteen MM-tapahtuman johtajalta
erkki.nara@gmail.com puh: 040 558 8992

Huom! Kyytivarauksia ei voi tehdä hotellilta.

Rovaniemi
SantaPark/Arctic TreeHouse Hotel (Arctic Circle)
Tarvantie 1-3
Hotellin puh.numero: 050 517 6909

PDF-tiedostoENGLISH Kaisa Billiard World Championship 19.-22.9.2019.pdf (128 kB)
Kaisa MM 2019 Official Invitation
PDF-tiedostoDeko_myyntiesite.pdf (1.2 MB)
Kaisa MM 2019 DEKO pöydät
KaisaWC2019_poster_ENG.jpg (554 kB)
Kaisa World Championship 2019 Rovaniemi
MM-karsinta_kisailmoitus.jpg (594 kB)
PDF-tiedostoKaisa MM 2019 infotiedote pelaajille.pdf (214 kB)
Pelaajien infopaketti Kaisa MM 2019
PDF-tiedostoKaisaMM2019Ohjelma.pdf (622 kB)
Kaisa MM 2019 Päiväohjelmat To. 19.9. - Su. 22.9.